reklamı kapat

POPÜLER

Chrome’a bildirim özelliği eklendi

Her yeni beta sürümüyle birlikte günden güne gelişimini sürdüren Chrome’un yeni betasında çok önemli bir özellik ortaya çıktı. Yeni özellik sayesinde Chrome üzerinden bildirimleri alabilmek mümkün oluyor.

Söz konusu özellik tüm sitelerde ayrı ayrı kullanılıyor. Kullanıcılar bildirim almak istedikleri siteyi seçiyor ve gelen bildirimi her zaman görebiliyor. Bildirimleri almak için Chrome’un açık olması gerekmiyor. Uygulama kapalı olmasa da alt kısımda bildirim görülebiliyor. Gelen bildirimin hemen alt kısmında bildirim ayarlarıyla ilgili bir kısım yer alıyor. Eğer siteden gelen bildirimler rahatsız ediciyse buradan bildirimi kapatmak mümkün oluyor. Bildirim özelliğinin bir sonraki stabil sürüm ile birlikte tüm kullanıcılara gelmesi bekleniyor.

Mobil platformdaki Chrome için de yeni bir özellik geliyor. Yeni gelen özellikle birlikte siteleri telefonun ana sayfasına eklemek çok daha kolay bir hal alıyor. Siteye girildiğinde alt tarafta gösterilen alanda tek dokunuşla ana ekrana sitenin ikonu ekleniyor. Ancak bu özelliği yalnızca mobil sürümü oldukça iyi tasarlanmış sitelerin kullanabileceği söyleniyor.

chrome bildirim