reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung telefonlara gelen gizemli “1” bildirimi için resmi açıklama

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz gün büyük şaşkınlık yaratan bir bildirim ile gündeme gelmişti. İşte bu konuda resmi açıklama yapıldı.

Bilmeyenler için Dünya genelindeki Samsung Galaxy telefonların büyük çoğunluğu (Türkiye dahil) kısa süre önce garip bir bildirim aldı. Bu bildirim direkt olarak Find My Mobile uygulaması üstünden geliyordu ve içerisinde sadece “1” yazıyordu. Hatta bazı kullanıcılara art arda iki adet “1” bildirim gönderildiği ortaya çıktı. Peki bunun arkasında tam olarak ne yer alıyordu? Firma ilk aşamada sessiz kalmayı tercih etti. Ancak daha sonra resmi bir açıklama yapıldı. Tahmin edildiği üzere bu “1” bildirimlerinin arkasında teknik bir hata yer alıyor. Yani bu “1” bildirimleri ne bir güvenlik sorunu oluşturuyor ne de bir gizemli bir reklam kampanyası için gönderilmiş. Firma bildirimin dahili test sırasında istenmeden gönderilen bir mesaj olduğunu aktarıyor. Kullanıcılardan bu sorun için özür dileyen Samsung, gelecekte benzer bir sorunun yaşanmaması için gerekli tüm önlemlerin alınacağını aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Find My Mobile uygulaması ne işe yarıyor?

Tekrar hatırlamak adına bu uygulama ile kişiler telefonlarının konumunu kaybetme durumlarında rahatlıkla belirleyebiliyor. Samsung hesabının giriş yapıldığı telefon yanında tabletlerde de çalışan özellik, harita üstünde cihazın konumunu açık şekilde gözler önüne seriyor. Bu özelliği kullanmak ve daha fazla bilgi almak için direkt olarak burayı ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bildirimi alan cihazlarda Galaxy Z Flip