reklamı kapat

POPÜLER

Chromecast

Chromecast Avrupa’da hızlı başladı

Google‘ın akılsız televizyonları akıllandıran, akıllı olanların yeteneklerini artıran mini cihazı Chromecast iki hafta önce Kanada ve 10 Avrupa ülkesinde satışa sunuldu. Özellikle İngiltere ve Norveç’te cihaza gösterilen ilgi şaşırtıcı derecede yüksek oldu. GigaOm’un söylediğine göre İngiliz teknoloji marketi zinciri Curry, piyasaya sürüldüğü ilk gün her 4,5 saniyede bir Chromecast sattı. Zincirin bazı mağazalarında Chromecast stokları daha ilk günden tükendi. Lansmanın, iPad’in ardından en çok ilgi gören teknolojik ürün lansmanı olduğu açıklandı.

Norveçli teknoloji zinciri Elkjøp da Chromecast satışlarından oldukça memnun. 40 bin adetlik ikinci siparişin gelmesi bekleniyor.

Google, Amerika’daki satışları milyonu aşan Chromecast ile dünyada da aynı başarıyı yakalamak istiyor ve yeni ülkelerin de listeye dahil olmasıyla bu mümkün görünüyor.

Amerika’da 35 dolara satılan Chromecast, HDMI girişi üzerinden televizyonlara bağlanıyor ve akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlardan görüntü aktarımına imkan tanıyor. Bu sayede bu cihazların küçük ekranlarına muhtaç olmadan, içerikler dev ekranda izlenebiliyor.