reklamı kapat

POPÜLER

Google yeni Chromecast cihazını tanıttı

Google’ın ilk olarak 2013 yılında piyasaya sürdüğü ve satışlarından oldukça memnun olduğu multimedya cihazı Chromecast’in yenisi tanıtıldı. Tamamen farklı bir tasarıma ve gelişmiş özelliklere sahip yeni Chromecast, çok daha kolay bir kullanım sunuyor.

google-chromecast-22
Önceki modellerde olduğu gibi televizyonun HDMI girişine direkt olarak bağlanan cihaz farklı olarak bu sefer yuvarlak bir tasarıma sahip. Yuvarlak gövdeden uzanan ve esnek yapıdaki HDMI girişi televizyona rahatlıkla bağlanıyor. Google bu değişimle birlikte diğer kabloların televizyona takılmasını kolaylaştırdıklarını belirtiyor. Artık televizyonun arkasında kalmadığı ve görünür olduğu için tasarımı daha da önem kazanan cihaz yalnızca siyah renkte değil, sarı ve kırmızı renklerde de satın alınabiliyor.

google-chromecast-21
Wi-Fi 802.11ac desteğine kavuşan Chromecast, üç ayrı anteni ile 5 GHz hıza kadar destek veriyor. Fast play özelliği ile içerikler çok daha hızlı bir şekilde yüklenebiliyor. Önceki Chromecast’e göre yüzde 80 oranında daha yüksek hız sağlayan özellik sayesinde kullanıcılar, izlenmek istenen filmin yüklenmesi için uzun süre beklemek zorunda kalmıyor. Google Play Store üzerinden 17 ülke için satışa sunulan cihazın fiyatı ise 35 dolar. Bir diğer yandan Google’ın mağazasının maalesef henüz Türkiye’ye destek vermediğini hatırlatmakta fayda var.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Google yeni Chromecast cihazını tanıttı” için 2 cevap

  1. UzkaneR dedi ki:

    Sadece yeni Chromecast tanıtılmadı, Chromecast Audio da tanıtıldı.Ayrıca Google Play de Chromecast uygulaması yeni görsele ve özelliklere kavuştu.

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.chromecast.app

    Google Play Store’un ne zaman Türkiye’ye geleceği ise tam bir muamma.Türkiye’de Apple’ın gerisinde kalıyorlar

  2. Can dedi ki:

    35 dolara chromecast 2 aldım müthiş bir cihaz, google september press event 2015 i izlerseniz o kadar küçük cihazın neler yapabildiğiniz görürsünüz. bu arada apple 149 dolar normal fiyatı. O da harika bir cihaz kumandası mükemmel. Ama chromecast’ten vazgeçirir mi tartışılır. Türkiye’de alan insan netflix gibi dizi film sitelerini kullanamıyacaklar. Bu da sıkıntı yaratacak. Oyun oynayabilecekler ama A8 chip var yani iPhone 6’daki, 1 sene önceki chip. İleride ki oyunlar için sıkıntı yaratabilir. Ama Chromecast’te telefon chromecast’te emir veriyor mesela sportify’dan müzik açtığınızda chromecast sizin sportify’ınızda oturum açıyor ve ya youtube için geçerli siz televizyonda müzik veya youtube video’su seyrederken telefondaki işlerinize devam ediyorsunuz. Oyun içinse telefonunuz konsol oluyor basit bir bluetooth kontrolcüyle telefonu televizyona aktararak mükemmel aksiyon oyunları oynuyorum. Chromecastin sayamıyacağım kadar artısı var google event’i seyrederseniz bu konu hakkında daha bilgili olursunuz.