reklamı kapat

POPÜLER

Çift ekranlı Samsung fotoğraf makineleri Türkiye’de

ST 550 ve ST500 hem arka, hem de ön yüzündeki LCD ekranıyla dikkat çekerken, çift LCD ekran teknolojisiyle kullanıcıların daha rahat bir kullanıma sahip olabilmelerini sağlıyor. Ön yüzünde 1.5 inç LCD ekran bulunduran cihazlar, hem fotoğrafı çeken, hem de karede yer alan kişi olmanıza imkan tanıyor. Sezgisel bir arayüze sahip ön yüzdeki LCD ekran, kullanım kolaylığı da yaratıyor ve üzerine hafifçe vurduğunuzda açılarak, otomatik olarak Kendi Portreniz moduna geçebiliyor.

samsung-st550-2
HD VİDEO ÖZELLİĞİ

Dünyanın en yüksek çözünürlüğüne sahip olan 3.5 inç Wİde Touch LCD ekranlı ST550, tam 1152 piksel değerinde çözünürlük sunuyor. Dokunma Efekti titreşim özelliğine, 4.6x optik zoom’a, 12.2 megapiksel değerinde CCD ve 27 mm’lik geniş açılı Schneider-KREUZNACH lense sahip olan cihaz, aynı zamanda harekete de duyarlı çekim yapabilmesiyle başarı gösteriyor. Dahili Yer Çekimi Sensörü’ne sahip olan cihazlar, El Hareketlerine Duyarlı Kullanıcı Arayüzü de içeriyorlar. Böylece kullanıcılar basit bir el hareketi veya hafif bir dokunuşla kompozisyonun kilit unsurlarını analiz eden ve görüntü ayarlarını otomatik olarak yapan Smart Auto (Akıllı Otomatik Çekim) özelliğine erişebiliyorlar. Smart Auto ise, ayarları otomatik olarak yaparak, kullanıcıların istedikleri kareyi elde edebilmelerini sağlıyor. ST550 ve ST500, profesyonel kalitede fotoğraf çekiminin yanı sıra, 1280x720p HD videolar da çekebiliyor. Saniyede 30 kare olmak üzere H.264 formatında video kaydı yapan cihazlar, HDMI bağlantıları ile de çektiğiniz HD videoları ister HDTV’de, isterseniz de herhangi bir HD monitörde izlemenize imkan tanıyor.

samsung-st550-3
GELİŞMİŞ ÖZELLİKLER

ST500, sahip olduğu gelişmiş Çift Görüntü Sabitleme özelliği (IS) ile flaş veya fotoğraf sehpası kullanmanıza gerek bırakmadan başarılı görüntülere yakalamanızı sağladığı gibi, optik IS’in yeterli olmadığı durumlarda Dijital IS’in otomatik olarak devreye girmesi sonucunda görüntüde bulanıklık olmasını engelliyor. 4 GB’lık hafıza kartı ile 1.200’den fazla 12 megapiksel boyutundaki fotoğrafı saklamanızı sağlayan cihaz, Akıllı Albüm özelliği ile de görüntülerinizi organize edebilmenize yardımcı oluyor. Akıllı Yüz Algılama teknolojisine sahip olan ST550 de odağı otomatik olarak ayarlayarak, seçtiğiniz 20 kişinin üzerine odaklanmanızı sağlıyor ve isterseniz kamera da en çok resmi çekilen kişiyi belirleyerek doğrudan o kişiyi seçmenize de imkan tanıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Megapiksel (Etkili): 12.2 MP
Optik Zoom: 4.6x Zum lens
LCD Boyutu: 1.5 inç akıllı ön ekran, 3.5 inç geniş 1.152K dokunmatik arka ekran
Objektif: Schneider-KREUZNACH
Video Modu: 720p HD  / H.264 Format (Opsiyonel HDMI / CEC Adaptör)
Boyutlar: 99.8mm x 59.8mm x 19.1mm (ST550), 99.8mm x 59.8mm x 18.9mm (ST500)
Diğer Özellikler: Akıllı Harekete Duyarlı Arayüz, Akıllı Dokunmatik Otomatik Odaklama, Gelişmiş Çift Görüntü Sabitleme : Optik IS + Digital IS, Akıllı Auto (16 Sahne), Akıllı Album, Yüz Tanıma Özelliği (20 farklı yüze kadar), Kusursuz Portre Çekimi: Güzellik çekimi / Yüz Tanıma / Kendi Portreni çekme / Gülümseme / Göz Kırpma Dedektörü, Fotoğraf Stili Seçisi

YORUMLAR