reklamı kapat

POPÜLER

Çift silindirli Honda CBR 250RR yola çıktı

08 Haziran 2016

Honda CBR hayranlarının yıllardır beklediği kutlu haber nihayet gerçek olmak üzere. Yayınlanan son “Coming Soon” yazılı CBR 250RR görseli, bu bekleyişe fazlasıyla değecek gibi görünüyor.

Küçük sınıfın büyük oyuncusu, Honda’nın en çok satan modellerinden CBR 250R, artık bir “R” daha kazanmaya çok yakın. Honda biraz geç de olsa nihayet “oraya bir R daha yazmanızı rica edeceğim” dedi ve CBR 250RR için hazırlıklara başladı. Car & Bike paylaştığı görselin seri üretime en yakın hali, hatta doğrudan bu olduğunu ileri sürüyor ki büyük ihtimalle de yanılmayacak. Nitekim yeni görsel, Honda’nın Tokyo 2015’te paylaştığı (yukarıdaki galeride yer alan) “Light Weight Super Sports” konseptiyle bire bir örtüşüyor.

honda-cbr250rr-leak
Peki ekstra “R” neler getiriyor? Öncelikli bir silindir daha! Yamaha’nın R25 ile piyasayı birbirine katması nihayet diğer Japonu da harekete geçirdi. Paralel çift silindirle gelecek olan Honda CBR 250RR, gücünü de 35 beygire kadar çıkarıyor. Honda’nın fiyat konusunda çoğu zaman rakiplerinden daha esnaf dostu davrandığını düşünürsek, artık Kawasaki ve Yamaha düşünsün diyebiliriz.

Honda yeni şahanesini ne zaman resmiyete kavuşturup hangi fuarda sergileyecek bilemiyoruz ancak yeni model yılıyla birlikte piyasaya süreceği artık kesin gibi.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Çift silindirli Honda CBR 250RR yola çıktı” için 8 cevap

 1. ngnmtl dedi ki:

  r25’ten sonra heryer artık cbr250rr olur artık.

 2. Fatih Aytekin dedi ki:

  inş cnm yha

 3. baran dedi ki:

  r25’ten çok farkı yok aynı şekide 35 bg güç üretimi tek fark duyduğuma gore cbr 250rr da abs olacakmış 🙂

 4. Candar Furkan dedi ki:

  Cbr 250 rr yamaha r25 paket edicek yamahacilarin agzi acik kalicak yamaha patlamaya hazir ol

 5. İbrahim dedi ki:

  Ne zaman gelicek türkiyeye?

 6. gökhan dedi ki:

  aynen gelmesini bekliyorum ama bi model daha var çift egsozlu kararsız kaldım çift egsoz 100 de 80 düşünüyorum ama insallah gelir türkiyeye

 7. dustdevill dedi ki:

  Türkiyeye gelmiyor malesef euro4 emisyon kurallarına uymadığı için.

 8. oguzhan dedi ki:

  Aynen öyle fakat Yollarda r25i halen geçemiyor 0-100 km süresi halen düşük . Testleri bunu gösterdi. Görünüş ve yakıt anlamında müthiş bir alet cbr250rr :))