reklamı kapat

POPÜLER

Çift silindirli Honda CBR 250RR yola çıktı

Honda CBR hayranlarının yıllardır beklediği kutlu haber nihayet gerçek olmak üzere. Yayınlanan son “Coming Soon” yazılı CBR 250RR görseli, bu bekleyişe fazlasıyla değecek gibi görünüyor.

Küçük sınıfın büyük oyuncusu, Honda’nın en çok satan modellerinden CBR 250R, artık bir “R” daha kazanmaya çok yakın. Honda biraz geç de olsa nihayet “oraya bir R daha yazmanızı rica edeceğim” dedi ve CBR 250RR için hazırlıklara başladı. Car & Bike paylaştığı görselin seri üretime en yakın hali, hatta doğrudan bu olduğunu ileri sürüyor ki büyük ihtimalle de yanılmayacak. Nitekim yeni görsel, Honda’nın Tokyo 2015’te paylaştığı (yukarıdaki galeride yer alan) “Light Weight Super Sports” konseptiyle bire bir örtüşüyor.

honda-cbr250rr-leak
Peki ekstra “R” neler getiriyor? Öncelikli bir silindir daha! Yamaha’nın R25 ile piyasayı birbirine katması nihayet diğer Japonu da harekete geçirdi. Paralel çift silindirle gelecek olan Honda CBR 250RR, gücünü de 35 beygire kadar çıkarıyor. Honda’nın fiyat konusunda çoğu zaman rakiplerinden daha esnaf dostu davrandığını düşünürsek, artık Kawasaki ve Yamaha düşünsün diyebiliriz.

Honda yeni şahanesini ne zaman resmiyete kavuşturup hangi fuarda sergileyecek bilemiyoruz ancak yeni model yılıyla birlikte piyasaya süreceği artık kesin gibi.