reklamı kapat

POPÜLER

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP; 30. yıl özel serisi Türkiye’de

Sınırlı üretim adetleriyle gelen Honda CBR1000RR-R Fireblade SP 30. yıl özel serisi, meraklıları için ince detaylar barındırıyor.

Honda, ilk kez 1992 yılında satışa sunduğu ve 30 yıl içerisinde ikonik hale gelen Fireblade modelinin anısına özel bir seriyi meraklılarıyla buluşturuyor. Bir süredir yurt dışında satışta olan ve sınırlı üretim adetleriyle gelen Honda CBR1000RR-R Fireblade SP artık Türkiye’de de satın alınabilecek. Temmuz ayının son haftasıyla birlikte satışa sunulan model 780 bin TL’lik etiket fiyatıyla listelerdeki yerini de almış durumda.

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP, klasik versiyondan detaylar taşıyor

30’uncu yıl özel serisi, Honda’nın 1992 yılında satışa sunduğu ilk Fireblade modelinin renk tasarımından sorumlu olan Hiroaki Tsukui tarafından tasarlanan 3 renkli bir boya şeması ile geliyor. Efsanevi HRC logosuyla birlikte ilk Fireblade’den esinlenen grafik boyaması, motosikletin performans dinamikleri hakkında ilk ipuçlarını veriyor. Modeldeki mavi arka sele ise renk şemasını tamamlan önemli detaylar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modelde standart olarak gelen dijital ekranda da özel serinin izlerini görmek mümkün. İlk çalıştırma anında ekran açılırken görülen ‘Ateş Çemberi’ animasyonu ile pistte ve caddelerde geçen 30 yıllık performansın anısına özel olarak tasarlanan 30’uncu yıl logosu sürücüyü karşılıyor. Bu logo, modelin 30 yıllık mirasını hatırlatıyor. Sınırlı sayıda üretilen her motosikletin gidon birleşim yerinde de lazerle işlenmiş türünün tek örneği olduğunun ispatı olan bir seri numarası da keyif veren bölümler arasında. CBR1000RR-R Fireblade SP’de standart olarak gelen Akrapovic susturucu üzerinde de işlenmiş 30’uncu yıl imzası karşımıza çıkıyor. Sıralı dört silindirli makinenin konumlandırıldığı model, 215 beygir güce ve 113 Nm torka sahip.