reklamı kapat

POPÜLER

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP
Honda CBR1000RR-R Fireblade SP

Honda’nın en güçlü motosikleti hakkında sevindirici Türkiye gelişmesi

Honda, bugüne kadar ürettiği en güçlü motosikleti Honda CBR1000RR-R Fireblade SP hakkında güzel bir haberi paylaşmak istiyoruz.

Honda tarafından yapılan açıklamaya göre yeni Fireblade bugün itibarıyla sınırlı sayıda Türkiye’de satışa sunuluyor. Honda Racing Corporation (HRC)’dan ilham alınarak Grand Prix Kırmızısı rengi ile tasarlanan CBR1000RR-R Fireblade SP, yenilikçi ve gelişmiş teknolojilere sahip. 218 beygirlik gücüyle göze çarpan model 201 kilogram ağırlığında. 218 beygirlik motorun şimdiye kadar üretilen en güçlü dört silindirli motor olduğu belirtiliyor.

MotoGP şampiyonu Repsol Honda‘nın İspanyol pilotu Marc Marquez’in kullandığı RC213V’nin alt yapısına sahip olan 2020 model CBR1000RR-R Fireblade SP, yakıt verimliliği ve düşük sürtünme gibi çözümler noktasında RC213V’nin teknolojisinden yararlanıyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CBR1000RR-R Fireblade SP’de çekiş kontrol sisteminin bir önceki versiyona göre daha da optimize edildiği söyleniyor. Yeni eklenen Kalkış Kontrol Sistemi (Launch Control) özelliği ile motor gücü ve Wheelie Control parametreleri otomatik olarak ayarlanabiliyor. Ayrıca Quickshifter standart donanım olarak sunuluyor.

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP Türkiye fiyatı ne kadar?

Sürüş destek sistemleri paketi kapsamında ise yeni Brembo fren kaliperleri ile birlikte 330 mm çapındaki radyal mono blok diskler de yer alıyor. CBR1000RR-R Fireblade SP’de kullanım konforunu artırmak amacıyla renkli TFT ekran, elektronik süspansiyon ve akıllı anahtar sistemi gibi donanımlar da bulunuyor. Motosiklet sınırlı sayıda 290 bin TL’den Türkiye’de satışa sunulmuş durumda.

İlginizi çekebilir

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın