reklamı kapat

POPÜLER

Honda CBR 250RR’dan ilk video geldi

15 Temmuz 2016

Honda CBR 250RR nihayet artık iddia olmaktan çıkıp resmiyete kavuştu. Honda’nın yeni küçük yarışçısı, yayınlanan teaser videoyla, yıllardır yolunu gözleyen hayranlarının yüreğine su serpti.

Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta kaynağı belirsiz bir şekilde karanlıklar içinde bir CBR 250RR görseli yayınlanmıştı. “Coming Soon” yazılı görsel neyse ki çok fazla bekletmedi ve teaser videosuyla gerçekliğini pekiştirdi. Ancak video bu kez resmi bir kanaldan, Japon üreticinin Endonezya kanadından geldi. “Beklenmeyeni bekleyin” başlıklı video yine sır dolu, karanlıklar içindeki 250RR yine gizem dolu.


15 saniyelik video kısa ve kapkaranlık görünse de durdura durdura izlediğimizde sır dolu bulmacayı çözebiliyoruz. Kıpkırmızı “RR” yazısı heyecan uyandırırken yer yer parlayan bölümlerde motosikletin clip-on gidonunu, ters çatallarını, Nissin fren kaliperlerini ve ABS yazısı bekleyişe değecek hissini uyandırıyor. Daha önce belirttiğimiz gibi artık bir silindire daha kavuşan motosiklet, güç konusunda en büyük rakibi R25’i geride bırakacak gibi. Yurtdışı için 45 beygire yakın değerler konuşuluyor ancak oralara 300-350 cc olarak gideceği malum. Türkiye gibi vergi diliminden dolayı 250 cc olarak gelen pazarlarda da yine 40 beygire çok yakın rakamlar bekleniyor. Yamaha’nın şu sıralar adeta at koşturduğu birçok pazarda artık Honda ipleri eline alacak gibi.

Çift silindirli CBR 250RR’ın ne zaman tanıtılacağı hala belli değil ancak bu yılın sonlarını bulmadan yollara çıkacağı artık kesin. İki büyük malzemenin bir hafta arayla yayınlandığına bakarsak resmi duyurunun da eli kulağındadır.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Honda CBR 250RR’dan ilk video geldi” için bir cevap

  1. can dedi ki:

    Turkiyeye gelicek motor peki