reklamı kapat

POPÜLER

Pokemon GO oyuncuları artık yeni Pokestop ve Gym noktası önerebiliyor [Güncellendi]

Bizzat evi, iş yeri veya okulu Pokestop veya Gym olan şanslı Pokemon Go oyuncuları dışında herkes bu imkana sahip değil. Hatta metropol dışında yaşayan oyuncular yakınlarında bırakın Pokestop’u Gym’i, Zubat bile bulamıyor. Neyse ki Niantic artık o şansız kullanıcılar için yeni Pokestop veya Gym noktası önerebilecekleri bir araç yayınladı.

Pokemon Go destek sayfasına gidildiğinde artık birçok sorunla birlikte yeni Pokestop veya Gym noktası bildirmek mümkün. Destek sayfasından istekte bulunurken sebep kısmındaki seçeneklerden “Yakınımda Pokestop veya Gym yok” diyerek yeni yer önerilebiliyor. Evet, oyun hala yalnızca belli başlı ülkelerde “resmi” olarak oynanabiliyor ve farklı ülke hesaplarıyla veya APK’larla oynayanlar bunu henüz gerçekleştiremeyecek ancak oyun tüm dünyada resmen yayınlandıktan sonra artık herkes bundan faydalanabilecek.

İstek kısmında dikkat çeken bir başka şey de “Kişisel mülkümde bir Pokestop var” seçeneği. Kullanıcılar, kendi evlerinde yer alan Pokestop’u şikayet edip kaldırtabiliyor. Ancak oturduğu yerden item veya Pokemon yakalamak varken kim böyle bir şey yapar ki?

Güncelleme: Niantic yaptığı resmi açıklama ile yeni kayıt alımlarını durdurduğunu duyurdu.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Pokemon GO oyuncuları artık yeni Pokestop ve Gym noktası önerebiliyor [Güncellendi]” için 6 cevap

 1. Wimhaen dedi ki:

  Uzun yıllar editörlük yaptım. Ama bugünlerde çok yalan haber yapan site türemiş durumda. Buda durumun ne kadar içler acısı olduğunu gösteriyor!

  Sitede adamlar şunu yazmışlar “Please note, we are currently not accepting submissions for new PokéStops or Gyms.” yani Türkçesi şu “Lütfen aklınızda bulundurun, şuan için yeni PokeStop ve Gym için yapılan başvuruları kabul etmiyoruz.”

  Yani?

 2. Profesyonel Okur dedi ki:

  Bir teknoloji sitesinde yapılan böylesi yorumlara inanamıyorum. Ben de yıllardır profesyonel “okucuyum”. Yaptığınız yorum gerçekten çok talihsiz. Bahsi geçen haber yalan değil. Tüm dünya basının da bu haber benzeri şekilde kendine yer buldu. Haberin yapıldığı tarihte Niantic yeni PokéStop ve Gym’ler için kayıt alıyordu. “Yalan haber yapan site” yakıştırması gerçekten hiç hoş olmadığı gibi yıllarca editörlük yaptığını söyleyen biri için de yakışıksız olmuş. Mesleki dayanışma böyle mi oluyor editörler arasında? Medeni bir şekilde haberde hata olabileceğini ya da ufak bir araştırma ile habere güncelleme geldiğini belirtmek yerine yalan haber yapmakla suçlamak gerçekten üzücü. Bir teknoloji sitesinin yalan haber yapmak için bir nedeni olabilir mi? Dünyanın en büyük oyun haberi sitelerinden biri olan Polygon için de yalan haber yapıyor mu diyelim mesala?

  “Pokémon Go players can now submit PokéStop, gym location requests”

  http://www.polygon.com/2016/7/14/12188690/pokemon-go-pokestop-gym-request-form

  Eminim bu sitede de Niantic’in yeni kayıtlarla ilgili yapılan sizin de paylaştığınız açıklamasıyla ilgili bir güncelleme de yayınlanacaktır. Sevgiler.

 3. Wimhaen dedi ki:

  Profesyonel okuyucusunuz ama okuduğunuzu anlama konusunda gerçekten takıldığınız yerler var. Ben bu işi zamanında yaptım ve uzun bir müddet bu iş ile uğraştım. Buna ek olarak hangi site olursa olsun doğruluğu kanıtlanmamış bir haber/yazı paylaşırlarsa onların yaptığı bir yanlış olur. Bende size direkt olarak Pokémon GO oyununun Ticket sisteminden örnek verdim. Adamlar kendi yazdıkları yazı ile bu durumu yalanlamış durumdalar. Şimdi size soruyorum -sözde- profesyonel okuyucu arkadaşım, oyunu yapan Niantic Labs. mı daha iyi biliyor yoksa internet üzerinde gördüğün bir haber sitesi mi?

  Sana tekrardan link atıyorum buyur kendi gözlerinle gör; https://support.pokemongo.nianticlabs.com/hc/en-us/articles/221968408

  Ayrıca görselde ekledim hiç zahmete girmeyip oradan da yapılan açıklamayı görebilirsin. Teşekkürler!

  Ayrıca attığınız linkte bahsedildiği üzere Pokémon GO sitelerine de baktım ve bu tarz bir bilgi göremedim. İsterseniz sizde bakabilirsiniz.

  http://www.pokemongo.com/en-us/
  http://pokemongo.nianticlabs.com/en/

  En son olarak Güncelleme yapılmış lakin Niantic böyle bir şeyi kabul etmemiş ki durdursun? Anlamış değilim. Neyse fazla uğraşmayacağım sizinle. Güzel habercilik!

 4. Profesyonel Okur dedi ki:

  Yalan haberden şimdi “yanlış” habere döndük bu da sevindirici bir gelişme. Ama kötü bir sürprizim var bu sefer sana karşı ilk yorumumdaki kibar olmayacağım. Açıklamayı ilk gün tüm dünya basınında duyurulduğu gün Niantic Labs’ten de takip ettim. 4 gün önce yazılmış habere araştırmadan gelip “yalan haber” demeyecek kadar da profesyonel bir okurum. Neden ekran görüntüsü paylaştığını da anlamıyorum. “Adamın gol diyor” ergenliği desem o da değil zira firma haberin yapıldığı gün sen kış uykundayken kayıt alıyordu. Üzgünüm ama güldürdün kendine.

  Özet geçiyorum: Niantic PokéStop ve Gym için kayıt aldığını duyurdu bu tüm dünyada haber oldu. İlerleyen zaman içerisinde de yeni kayıt alımını durdurduğunu duyurdu. Sen de TRT dublajı İngilizcenle (“Please Note” > “Lütfen aklınızda bulundurun” HAhAHAHAhAh litfin iklinizdi bilindirin) Öhm neyse ciddiyete davet ediyorum kendimi. Ne diyorduk? Heh! Bak adamlar kendi diyo diye 4 gün sonra atladın. Tavsiyem daha eski tarihli habere git. Daha çok yalan haber bulursun. Hala sıkılmadan okuyorsan bundan sonrasını dublaj sesiyle oku çok eğleneceğiz birlikte.

  Hey dostum, o dört gün önceydi! Tamam mı? Koskoca dört gün anlıyor musun? Anlamadığının farkındayım onun için tekrarlıyorum dostum. Niantic PokéStop ve Gym için kayıt aldığını duyurdu bu tüm dünyada haber oldu. Bu kadar basit. Sorusu olan? Ama bir dakika hala anlaşılmamış olabilirsin. Hey sen! Neymiş? Niantic PokéStop ve Gym için kayıt aldığını duyurmuş bu tüm dünyada haber olmuş. İlerleyen zaman içerisinde de yeni kayıt alımını durdurduğunu duyurmuş.

  Bunun hangi kısmını anlamıyorsun da gelip burada saçma sapan “yalan haber” zırvasından sonra kıvırıp “yanlış” haber diye ahkam kesiyorsun. Önce bir mağarandan çık. Günlük hatta saatlik gündemin değiştiği bir sektörde 15 Temmuz’da yayınlanmış eskimiş bir habere, Niantic alımları (ehm siz nasıl diyorsunuz request submission) durdurduktan sonra 19 Temmuz’da gelip kafana göre yorum yazıyorsun. İlk yorumumda fazlasıyla yapıcı ve kırıcı olmamaya çalıştım ama kötü niyetli bir insansın ve sana laflar hazırladım. Böylesi hastalıklı bir aklın hala editörlük yapmaması da en hayırlısı olmuş. Ne editörlüğü yaptığını da merak etmiyor değilim. Şaka şaka umrumda değil. “Efendim ben uzun yıllardır hıyarım ve cacığın en iyisini ben bilirim”. Hmm peki!

  Aynı haberi aynı şekilde gören bir link daha paylaşıyorum. Bahsettiğin gibi eski bir editörsen (bak beni yine bir gülme aldı) linke konu olan kaynağın önemini de bilirsin. Ayrıca o dublaj ingilizcen ile Google da daha fazlasını da kendin arat ve hepsinin altına “soz yolon hobor yopoyorsonoz bon osko bor odotorom” yaz.

  KOTAKU! (gölgelerin gücü adına!)
  http://kotaku.com/you-can-now-request-new-pokestops-and-gyms-in-pokemon-g-1783669406
  (Bak kotaku diyorum. KO-TA-KU! Saygıdan ayağa kalktığını tahmin ediyorum. KO-TA-KU! Koş ve haberin altına “Siz yalancısınız ve şu an ağlıyorum biliyor musunuz?” yaz.)

 5. Bi' dost dedi ki:

  Hocam içine düştüğün komik duruma düşmanım düşsün istemem ama bilinçsizce hiç araştırmadan çok pis gaza gelmişsin. 5 gün önceki eski haberin altına sallamışsın. Ama benim daha da kötü bir haberim var sana. Lanet olası bir YouTube kullanıcısı, Gym ve Pokestop kayıt alımının açık olduğu gün, kayıt işlemini adım adım anlatan bir video çekmiş. Off kahretsin ya! Çok üzgünüm senin için.

  https://www.youtube.com/watch?v=WspLaH0P_Jk

 6. Bahri Gül dedi ki:

  Off Çok sert olmuş bu! Eski editör arkadaş mağarasına geri dönebilir.