reklamı kapat

POPÜLER

Pokemon GO oyuncuları artık yeni Pokestop ve Gym noktası önerebiliyor [Güncellendi]

Bizzat evi, iş yeri veya okulu Pokestop veya Gym olan şanslı Pokemon Go oyuncuları dışında herkes bu imkana sahip değil. Hatta metropol dışında yaşayan oyuncular yakınlarında bırakın Pokestop’u Gym’i, Zubat bile bulamıyor. Neyse ki Niantic artık o şansız kullanıcılar için yeni Pokestop veya Gym noktası önerebilecekleri bir araç yayınladı.

Pokemon Go destek sayfasına gidildiğinde artık birçok sorunla birlikte yeni Pokestop veya Gym noktası bildirmek mümkün. Destek sayfasından istekte bulunurken sebep kısmındaki seçeneklerden “Yakınımda Pokestop veya Gym yok” diyerek yeni yer önerilebiliyor. Evet, oyun hala yalnızca belli başlı ülkelerde “resmi” olarak oynanabiliyor ve farklı ülke hesaplarıyla veya APK’larla oynayanlar bunu henüz gerçekleştiremeyecek ancak oyun tüm dünyada resmen yayınlandıktan sonra artık herkes bundan faydalanabilecek.

İstek kısmında dikkat çeken bir başka şey de “Kişisel mülkümde bir Pokestop var” seçeneği. Kullanıcılar, kendi evlerinde yer alan Pokestop’u şikayet edip kaldırtabiliyor. Ancak oturduğu yerden item veya Pokemon yakalamak varken kim böyle bir şey yapar ki?

Güncelleme: Niantic yaptığı resmi açıklama ile yeni kayıt alımlarını durdurduğunu duyurdu.