reklamı kapat

POPÜLER

Enclosure

Çılgın gitarist John Frusciante yeni albümünü uzaya gönderdi

Red Hot Chili Peppers‘tan 1992’de ve 2009’da olmak üzere iki defa ayrılsa da hayranlarının gönlündeki efsanevi statüsünü kaybetmeyen gitarist John Frusciante, Enclosure adlı yeni albümünü çok teknolojik ve bir o kadar da müsrif bir yöntemle yayınladı. Cumartesi günü California’da gerçekleştirilen bir fırlatma etkinliğiyle ünlü gitaristin albümü bir roket aracılığıyla yörüngedeki uydulardan birine gönderildi. Ancak bu etkinliğin tek numarası albümü uzaya göndermek değildi; kullanıma sunulan uygulamayı indiren kullanıcılar, uyduya bağlanarak albümü dinleyebilecek.

Enclosure
Frusciante’nin web sitesindeki bağlantıdan Android ve iOS platformları için sunulan uygulamayı yükleyen kullanıcılar Sat-JF14 uydusunun yörüngedeki hareketini izleyerek uydu yakın bir konuma geldiğinde albümü dinleyebilecek. Ancak bu kadar teknolojik uygulamalara gelemem diyorsanız albümün 8 Nisan’da normal yollardan piyasaya sürülmesini bekleyebilirsiniz.

30 seconds to mars
Frusciante’nin gözünü uzaya diken ilk rock yıldızı olmadığının da altını çizelim. Geçtiğimiz yıl Oscar ödüllü film yıldızı Jared Leto‘nun müzik grubu 30 Seconds to Mars, Love, Lust, Faith and Dreams adlı albümlerinin ilk single’ı Up in the Air’i bir roketle Dragon uzay mekiğine göndermiş ve parça ilk defa uzaydan çalınarak yayınlanmıştı.

YORUMLAR