reklamı kapat

POPÜLER

Citroen yeni plug-in hibrit konsept modelini görücüye çıkardı [Video]

Yeni konsept otomobilini sergileyen Citroen, geçtiğimiz yıl kullanıcılara sunduğu Citroen Cactus ile benzer bir yapıya sahip olan Citroen Aircross konseptini tanıttı. Göz alıcı tasarımıyla dikkat çeken model, gelecek Nissan X-Trail modeliyle ilgili ipucu veriyor.

Citroen’in ilk plug-in hibrit modeli olarak öne çıkan Aircross, gelişmiş özellikler sunuyor. 218 beygirlik 1.6 litre THP motora sahip modelde ayrıca 95 beygirlik elektrik motoru yer alıyor. Yalnızca elektrik motorunu kullanarak da gidebilen Aircross, bu şekilde 49 kilometre yol katedebiliyor. 0’dan saatte 100 kilometre hıza 4,5 saniye gibi iddialı bir sürede ulaşan model, kilometre başına yalnızca 39 gram karbondioksit salınımı yapmasıyla doğaya da zarar vermiyor. Citroen Aircross boyut olarak Santa Fe ile benzerlik gösteriyor. 4,58 metre uzunluğundaki model, 2,1 metre genişlik ve 1,8 metre yüksekliğe sahip.

Otomobil içindeki her koltukta küçük bir mikrofon yer alıyor. Böylece yolcular birbirleri arasında daha rahat iletişim kuruyor. Aircross’un ön bölümünde bulunan 2 adet 12 inçlik dev dokunmatik ekranda otomobille ilgili birçok bilgiye göz atılıyor, film izlenebiliyor, uygulamalar kullanılıyor ve navigasyon görüntülenebiliyor. Yolcular ve sürücü, el hareketleriyle cihazın menüleri arasında geçiş yapabiliyor.

Modelin ne zaman konsept aşamasını geçerek üretim bandındaki yerini alacağı bilinmiyor. Ancak şirketin amacının bu modeli tüm dünyadaki kullanıcılara ulaştırmak olduğu ifade ediliyor.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER