reklamı kapat

POPÜLER

Çizilen her şeyi kediye dönüştüren internet sitesi

Çizim yapmak gerçekten büyük bir yetenek ve birçok kişi için çöp adam çizmek bile önemli bir başarı. Eğer siz de ikinci gruptaysanız hiç üzülmeyin. Çünkü gelişen teknoloji sayesinde birkaç çizgi çizerek bir kedi çizebilirsiniz. Daha doğrusunu söylemek gerekirse kendi ellerinizle bir canavar yapmanız mümkün.


Affinelayers isimli site aslında basit girdilerin algoritma tarafından işlenerek ne kadar gelişmiş hale gelebileceğini gösteriyor. Sitede yer alan kutucuğa bir çizim yapıldığında algoritma bu çizime uygun şekilde bir kedi fotoğrafı yerleştiriyor. Bunu yapabilmek için 2 binden fazla kedi fotoğrafının bulunduğu bir arşivi kullanıyor. Elbette çizimler kediye dönüştürüldüğünde her şey kusursuz olmuyor. Genelde kedinin ağzı, burnu ve gözleri çok alakasız yerlerde oluyor. Ancak yine de sistemin etkileyici olduğunu söylemek gerek. Ayrıca kedi çizmeye çalışmanıza bile gerek yok. Yukarıdaki örnekteki gibi telefon çizseniz bile dikdörtgen de olsa bir kedi çizmiş sayılıyorsunuz.

Sitede kedi çizmenin haricinde farklı çalışmalar da mevcut. Örneğin bir binanın kapı, pencere ve balkon gibi yerlerinin nerede olacağını belirleyerek otomatik olarak bina çizimi yapmak mümkün oluyor. Ayrıca çanta ve ayakkabı gibi çizimler de otomatik olarak gerçek bir görsele dönüştürülebiliyor. Buradan siteye ulaşarak eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.