reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Çocuklar için Instagram çıkmadan tarih olabilir; işte son detaylar

Sosyal medyanın merkezinde yer alan Instagram, çocuklara özel bir sürüm üzerinde çalışıyor. Ancak biliyorsunuz bu sürüm hiç hoş karşılanmıyor.

Instagram, spesifik olarak 13 yaş altında çocukların kullanımına yönelik bir versiyon geliştiriyor. Bu sürüm henüz çıkmadı ve ne zaman çıkacağı da şimdilik açıklanmıyor.

Instagram’ın başındaki isim Adam Mosseri, burada direkt olarak Messenger Kids benzeri bir uygulama altyapısı geliştirdiklerini aktarıyor.

Bu çocuklara özel Instagram’da gelişmiş ebeveyn kontrolleri olacak ve böylece “kağıt üzerinde” çocuklar rahatlıkla korunabilecek.

İşte bu yeni uygulamanın gerçek olmasını istemeyenler artıyor. Geçtiğimiz haftalarda bir grup, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’e önemli bir çağrıda bulunmuştu.

Bu çocuklara özel Instagram sürümünün faydadan çok zarar getireceği bildirilmişti. Şimdi ABD’den bir hamle daha geldi.

44 farklı ABD başsavcısı bir araya geldi ve ortak olarak çocuklar için Instagram’ın iptal edilmesi için Facebook’a ve Mark Zuckerberg’e bildiri de bulundu.

Süreçte direkt olarak şu ifade kullanılıyor: “Facebook, platformlarında çocukların sağlığını ve refahını korumak konusunda defalarca başarısız oldu.

İşte bu yüzden çocuklar için Instagram çok ama çok riskli bulunuyor. Facebook’un buna ne cevap vereceği ise şimdilik net değil. Ancak şirket uygulamayı daha çıkmadan rafa kaldırabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram çocukları korumak istiyor

Hatta hatırlarsınız firma geçtiğimiz hafta çocukları korumak adına sağlam bir güncelleme de yapmıştı. Yeni dönemde firma yetişkinlerin kendisini takip etmeyen gençlere mesaj atmasına izin vermeyecek.

13 yaşından küçüklerin platforma üye olmasına uzun zamandır izin vermeyen servis, bunu aşmayı çalışanların da yeni yapay zeka sistemleriyle daha iyi tespit edeceklerini de aktardı.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept