reklamı kapat

POPÜLER

Çocukluk anılarına kendisini ekleyen fotoğrafçı

16 Ekim 2017

Çocuklukta çekilmiş fotoğraflarımıza bakmak en iyi nostalji yapma yollarından birisidir. Fotoğrafçı Conor Nickerson ise bu nostalji anlayışını oluşturduğu “Childhood” isimli montaj projesi ile hiç beklenmedik bir seviyeye çıkartmış durumda.

Fotoğraf ve fotoğraf düzenleme (Özellikle Photoshop) yeteneğini kullanarak 20 yıl önce çekilmiş fotoğraflarına yetişkin halini dahil eden ve bunu gerçekten inanılmaz bir ustalıkla gerçekleştiren Conor Nickerson, fotoğraf projesini “Ben kendimle takılıyorum” şeklinde aktarıyor ve örnekler gerçekten akıllara durgunluk verecek kadar gerçekçi görünüyor. Kendisini ünlü kişilerin yanına montajlama fikrinden çok daha orijinal olan bu çalışmaya Nickerson yaptığı başka bir projede üzerinden ilham alarak başladığını belirtiyor. Childhood projesine sadece boş zamanlarını ayırdığı için tüm fotoğrafları tamamlaması tam altı ay süren Nickerson, süreçte birçok deneme yanılma yaşadığını ve eski fotoğrafları düzenlemek için yeni öğrendiği Photoshop tekniklerini kullandığını söylüyor. Süreçte en büyük zorluğu eski ile yeni fotoğrafları aynı tarihte çekilmiş gibi göstermeye çalışırken yaşadığını da sözlerine ekleyen fotoğrafçı, bunun için fotoğraflara birçok efekt (Özel kumlama, bulanıklık, yakma ve keskinlik) eklemek zorunda kalmış.

Ortaya gerçekten harika bir çalışma çıkartan Conor Nickerson’un Facebook hesabına buradan, kendi sitesine ise buradan ulaşabilirsiniz. Böyle bir projeyi gerçekleştirebilecek kaynak hemen herkesin elinde bulunuyor ve benzer çalışmaların artması bekleniyor.

YORUMLAR