reklamı kapat

POPÜLER

Çok daha kaslı: 2017 Bentley Continental Serisi

Bentley Continental ailesi yenilenen tasarımı ve yeni motorlarıyla rakiplerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Aradan geçen 13 yılın ardından İngiliz devi Bentley, nihayet Continental serisini güncellemeye karar verdi. 50’li yıllarından ardından Continental serisini 2003 yılı itibarıyla tekrar karşımıza çıkaran Bentley, önümüzdeki yıldan itibaren sunacağı yeni nesil Continental modellerinde tasarım değişikliğiyle birlikte kaputun altına da el atıyor.

bentleycontinental2
McLaren, Aston Martin, Jaguar, Mercedes ve bunun gibi segmentinde rekabet içerisinde olduğu birçok üreticinin son yıllarda güncellik anlamında gerisinde kalan Bentley’nin yeni nesil Continental serisi, 2017 Porsche Panamera‘da da kullanılan MSB platformu üzerine şekillenecek. Yenilenen şasi ve alüminyum parça değişimleriyle birlikte 150 kg daha hafif yapıda olması beklenen Continental ailesinin tasarımla birlikte yeni motor seçeneklerinde de sürprizler bizleri bekliyor gibi gözüküyor.

Yeni nesil Continental ailesinde, Bentayga’da kullanılan 6.0 litrelik W12 motorun yer alacağı da kesinleşmiş gibi gözüküyor. Bu ne mi demek? Sadece; 600 beygir güç 900 nm tork ve 301 km/s maksimum sürat! Bununla birlikte Porsche Panamera E-Hybrid‘te kullanılan 2.9 litrelik V6 ve iki adet elektrikli motor kombinasyonun yer aldığı bir hibrit versiyon da yeni nesil Continental ailesinde kendine yer bulabilecek motor opsiyonları arasında yer alıyor. Benzinli motorlarla birlikte Bentley, 4.0 litrelik twinTurbo V8 ile birlikte ilk kez bir dizel motor seçeneğine bu seride yer vermeyi planlıyor. Bentley, Continental serisi coupe modelinin ardından sedan ve Flying Spur versiyonlarına da kavuşacak.

İlginizi Çekebilir

Bentley tarihinin en hızlısı: Flying Spur W12 S
Porsche Panamera 4 E-Hybrid
2017 Porsche Panamera