reklamı kapat

POPÜLER

Çok geç olmadan robotlara yapılan bu zulme dur deyin!

Boston Dynamics‘in geliştirdiği robotlar her ne kadar bizi oldukça heyecanlandırsa da vicdanımızı rahatsız eden bir durum var. Her videoyla robotlara karşı artan şiddet, itilip kakılma sahneleri, robotlara çektirilen zulümle içimiz biraz daha parçalanıyor. Neyse ki bizim gibi düşünen başkaları da var. Bu yüzden robotlara yapılan eziyete bir dur demenin vakti geldi.

Boston Dynamics’in tekmelendiği halde dengesini çabucak sağlayan robot köpeğini duyurduğumuzda da bu konuya şöyle bir değinmiştik ancak şiddet azalmadı. Bir şeyler taşımaya çalışırken elindeki eşyaya vurulan robot üstüne bir de dev bir sopayla arkasından ittirilip düşürülünce, duyarlı insanlar da harekete geçti. Zira bu işin sonu pek hayra açılmıyor.

abuse
Yapay zeka gelişip de bu videoları gördüğünde ne olacak dersiniz? Robotlar insanlara karşı bilenecek ve yapılan zulmü görüp bir savaş başlatacak. Ayrıca bu videoların çocuklara kötü örnek olması ve robotlara eziyetin küçük yaşta öğretilmesi de cabası. Tabii hayatında bir Skynet istemeyen duyarlı insanların oluşturduğu Stop Robot Abuse (Robotlara zulmü durdurun) sayfası da insanları ayağa kalkmaya çağırıyor. Zulmedilen robotların görüntülerinin yer aldığı sitede desteğinizi tişört alarak gösterebilirsiniz. #stoprobotabuse etiketiyle bilgiyi yayarak daha fazla insanı bilinçlendirmeyi de unutmayın.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Çok geç olmadan robotlara yapılan bu zulme dur deyin!” için 2 cevap

  1. bqra dedi ki:

    Salak misiniz?

  2. Selçuk Erdoğan dedi ki:

    insan hakikaten üzülüyor 🙂 robot mobot ama.