reklamı kapat

POPÜLER

Telegram Premium LOG Tasarım

Çok yakında ücretli Telegram Premium üyelik paketleri geliyor

WhatsApp için ortaya çıkan gizlilik endişeleri nedeniyle inanılmaz büyüyen Telegram için ücretli abonelik paketleri geliyor.

Telegram kurucusu Pavel Durov geçtiğimiz yıl içerisinde uygulamada test amaçlı bir reklam hazırlamış, hatta uygulama içi reklam bildirimi binin üzerinde takipçisi olan kanallarda test edilmeye başlanmıştı. Durov, daha önce kendi hesabından yaptığı açıklamada uygulamasına reklamların geleceğini resmi olarak da duyurmuştu. Durov, bu reklamların rakiplerden farklı olarak kişiselleştirilmiş olmayacağını, zira kullanıcı verilerinden faydalanmak istemediklerini ifade etmişti. Ücretsiz her servisin hayatta kalabilmek adına bir gelir kapısına ihtiyacı bulunuyor ve şirket bunu sadece reklamlara bağlamak istemiyor. Çünkü bir numaralı WhatsApp rakibi uzun süredir ücretli abonelik paketi de geliştiriyor. Kısa süre önce iOS betasına giriş yapan Telegram Premium üyelik paketi, çok yakında resmi olarak kullanıma sunulacak gibi görünüyor.

Peki Premium üyelik paketi alındığı zaman kullanıcılara neler sunacak? İlk aşamada görülenlere göre ücretli aboneler ekstra çıkartmalar ve sadece kendilerine özel mesaj tepki seçenekleri kazanacak. Ücretli üyelere reklam göstermeyeceği aktarılan firma, ileride ücretli abonelere başka özellikler de sunabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çok ucuz olacağı düşünülen bu paket üzerinden ciddi bir gelir elde etmesi beklenen firma, yüksek ihtimalle şu an ücretsiz olarak sunulan tüm özellikleri koruyacak, bu açıdan herkes ücretli pakete geçiş yapmaya zorlanmayacak. Hemen her ay aldığı büyük güncellemeler ile sürekli daha gelişmiş galen gelen Telegram, Türkiye’de de büyük bir kullanıcı kitlesine sahip.

Telegram gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın