reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Wristcam

Kameralı Apple Watch kayışı Wristcam, video görüşme desteği kazandı

Teknoloji devinin Apple Watch serisi akıllı saat modellerinde bir kamera yer almıyor. Bunu Wristcam isimli özel kayış modeli değiştiriyor.

2020 yılında satışa sunulan yani yeni bir seçenek olmayan Wristcam, bu aralar yeniden gündemde çünkü yapılan güncelleme ile beraber canlı video görüşme desteği kazandı. Bu altyapı tahmin edebileceğiniz üzere FaceTime üzerinden çalışmıyor. Apple Watch’larda FaceTime sadece sesli olarak görev yapıyor. Saatlerde yerleşik bir kamera olmadığından Apple video görüşme desteği vermiyor, bunu başkasına da açmıyor. Wristcam merkezli video görüşmeler firmanın kendi hazırladığı uygulama üzerinden yürüyor. Wristcam’e sahip iki Apple Watch sahibi, firmanın uygulaması üzerinden sesli ve artık görüntülü olarak görüşme gerçekleştirebiliyor.

Bünyesinde bir tanesi 8 megapiksel, diğeri 2 megapiksel çözünürlükte iki farklı kamera yer alan ürün, bu kameraları normal fotoğraf ve video çekimi için de kullanabiliyor. Burada kayışa 2 bin kadar fotoğraf ve 1 saate yakın video depolanabiliyor. Apple Watch’a Wi-Fi ya da Bluetooth üzerinden kablosuz olarak bağlanan Wristcam, herkese hitap etmiyor ancak ihtiyacı olanları video görüşme ile memnun edecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Wristcam yeni özelliğiyle beraber daha da iyi bir seçenek haline gelmesine rağmen kesinlikle ucuz değil. Kayış için 299 dolar gibi yüksek bir fiyatın verilmesi gerekiyor.

Apple Watch için çıkan Wristcam yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın