reklamı kapat

POPÜLER

Telegram LOG Tasarım

Ücretli Telegram Premium paketi çok yakında görünüyor

2021 içerisinde inanılmaz büyük bir artış gören Telegram için ücretli Telegram Premium paketi yakında kullanıma çıkacak.

WhatsApp karşısında sürekli olarak büyüyen Telegram, maddi olarak sürdürülebilir bir gelecek için ücretli abonelik paketi geliştiriyor. Geçtiğimiz ay iOS betasına giriş yapan bu Telegram Premium isimli üyelik paketi, halen net tarih verilmiyor ancak çok yakında resmi olarak kullanıma sunulacak izlenimi oluşturuyor. Son keşiflere göre firma süreç için artık son rötuşları gerçekleştiriyor. Uygulamanın belirli bölümlerinde şu an “Telegram sonsuza kadar ücretsizdir. Reklamsız. Abonelik ücreti yok” ibaresini gösteren firma, yakında bunu “Telegram, sohbetler ve medya içerikleri için ücretsiz sınırsız bulut depolama alanı sağlar.” olarak değiştirecek. Peki Premium üyelik paketi alındığı zaman kullanıcılara neler verilecek? İlk aşamada görülenlere göre ücretli aboneler ekstra çıkartmalar, yıldız şeklinde Premium abone rozeti ve özel mesaj tepki seçenekleri kazanacak. Peki bunlar tam olarak neler olacak? Bunun cevabını daha önce yayınlanan yukarıdaki video verirken, uygulamada para kazanmak adına reklamlar da geliştiriyor.

Telegram Premium üyelik paketi için halen fiyat konusunda verilmiş bir bilgi bulunmuyor. Halen iOS uygulamasında bir “uygulama içi satın alma” kısmı da görünmüyor. Firmanın genel olarak fiyatı yüksek tutması ise kesinlikle beklenmiyor. Çünkü ücret karşılığı sunulacak özellikler şimdilik büyük durmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ücretsiz her servisin para kazanmak adına farklı yolları bulunuyor. Bunların başında yukarıdaki gibi özel ücretli abonelik paketleri ve reklamlar geliyor. Bazı ücretsiz servisler ise geliri kullanıcı verilerini satarak elde ediyor. Telegram, kurulma amacına bağlı olarak bu yoldan gitmiyor.

Telegram Premium yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın