reklamı kapat

POPÜLER

Creative Arena Surround incelemesi

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:45

Deri ve rahat hoparlör üniteleri ile kulaklarınıza herhangi bir baskı uygulamayarak uzun süreler boyunca ister müzik, ister oyun seanslarınıza kendinizi vermenizi sağlayacak olan Sound Blaster Arena, beraberinde getirdiği Sound Blaster Arena Surround yazılımı ile de sahip olduğu teknolojik özellikleri destekleyerek vazgeçilmez bir ürün haline geliyor.

KEYİFLİ SAATLER SİZLERİ BEKLİYOR
İç ve dış ses yalıtımını son derece etkili şekilde sağlayan Sound Blaster Arena, böylece özellikle gürültülü iş ortamlarında işine konsantre olmakta zorlanan kullanıcıları mutlu edeceği gibi, çalışırken –kulaklıkla da olsa- dinlediği müzikle masa arkadaşını rahatsız eden kullanıcıların da, takım arkadaşları tarafından eskisine nazaran daha fazla sevilmesini sağlayacaktır. Cihazın yazılımının beraberinde getirdiği Creative Entertainment Console arabirimini kullanarak ulaşabileceğiniz Graphic Equalizer ile ön tanımlı 10 farklı ekolayzır ayarına ulaşabilir veya yine 10 bantlı ekolayzır üzerinde kendi türünüzü yaratarak üst düzey kaliteye ulaşabilirsiniz. Bunun yanında yine Creative Entertainment Console’da yer alan EAX Effects ile dinlediğiniz müziğe pek çok efekt katabilir ve bu sayede müzik keyfnizi katlayabilirsiniz. Sound Blaster Arena’nın sahip olduğu X-Fi Xtreme Fidelity ve Creative Alchemy teknolojileri sayesinde yüksek performans almanızı sağlayan cihaz, müzik konusundaki başarısını yine X-Fi Crystalizer ve X-Fi CMSS-3D ile doyurucu kıvama ulaştırıyor. Tüm bu özelliklerin birleşimi sonucunda hem bas, hem de tizlerde temiz bir sese ulaşabileceğiniz Sound Blaster Arena, öncelikle bir oyun kulaklık seti olduğu için, bu konuda da sahip olduğu teknolojilerin yanına bazı özellikler de eklemiş. Silencer teknolojisi ile o an dinlemekte olduğunuz seste yer alan gürültüleri engelleyen ve böylece daha temiz bir sese ulaşmanızı sağlayan Sound Blaster Arena, bu teknolojinin nimetlerinden en çok oyunlarda yararlanabilmenizi sağlıyor. Böylece oyun içinde arkadaşlarınızla daha rahat iletişim kurabiliyorsunuz. Bunun yanında Microphone Effects’ten ulaşabileceğiniz VoiceFX bölümü ile ön tanımlı 18 farklı ses türü ile oynadığınız oyunlarda arkadaşlarınıza sesinizi Orc, Elf, Munchkin, Robot veya Alien sesine dönüştürerek komutlar verebilir ve fazlasıyla eğlenebilirsiniz.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
VoiceFX, Silencer, X-Fi Crystalizer, X-Fi CMSS-3D ve diğer teknolojileri ile üstün ses performansı sunması, konforlu yapısı.

EKSİLER
Farklı renk seçeneğinin olmaması.

SONUÇ
USB üzerinden bilgisayarınıza bağlanabilen Sound Blaster Arena, kolay bir kurulum işlemenin ardından size oyun ve müzik dünyasının kapılarını ardına dek açıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Hoparlör Üniteleri
•  40 mm

Frekans Tepkisi
•  20 – 20.000 Hz (Kulaklık)
•  80 – 16.000 Hz (Mikrofon

Empedans
•  32 ohm (Kulaklık)
•  <2.2k ohm  (Mikrofon)

Duyarlılık
•  105 dB/mW

Kablo
•  2.5 metre

İLGİLİ HABERLER