reklamı kapat

POPÜLER

Creative MuVo T200

 - Güncelleme: 15 Aralık 2008 01:40


Dikdörtgen yuvarlak tasarımlı ürünün minik ekranının yan bölümünde dairesel navigasyon tuşları, sağ bölümünde kulaklık girişiyle mikrofon, üst bölümde ise başlatma-durdurma ve kısa yol tuşuna yer verilmiş. Görünüm olarak Apple Nano’nun ilk halini andıran ürün, parlak dış kaplamasıyla daha şık. MuVo T200’ün beraberinde gelen kulaklıklar standart düzeyde. Siyah renkli ve alışıla gelmiş süngerle kaplı kulaklıklar beklentilerin üzerine çıkamıyor.

GÖRÜNTÜ SİZİ YANILTMASIN
MuVo T200, ilk bakışta her ne kadar sıradan bir dijital müzik çalar gibi görünse de, beklentileri karşılayacak özelliklerle donatılmış. MP3 çalar, FM Radyo, ses kayıt cihazı olarak kullanılabilen T200, 25×77.7×11 mm ebatları ve 20.6 gram ağırlığıyla tam bir çakmak büyüklüğünde. Menüler içinde biraz dolaşmaya başlayınca, T200’ün diğerlerinden çok farklı olduğu noktalar ortaya çıkıyor. 7 başlık altında toplanan ürünün menü kullanımı oldukça basit. Tüm işlemler ve onay navigasyon tuşundan gerçekleşiyor. Saat, ekran koruyucu gibi özelliklere yer verilen üründe ekran ışık kuvveti ayarlanabildiği gibi, ekran rengi ‘Tema’lardan 6 farklı renkte değiştirilebiliyor. Küçük bir kutuyla hazırlanan ürünle birlikte CD verilmiyor. Bunun yerine yazılımlara T200 üzerinde yer verilmiş. Aslında ‘yazılımlar’ demek biraz abartılı kaçabilir. Ürünle birlikte gelen ‘müzik yönetim uygulaması’ sadece dosyaların kopyalanması sırasında görünen pencereden ibaret. iTunes destekleyen T200, bu uygulamayı sadece Mac’lerde çalıştırıyor. Performans olarak değerlendirdiğimizde ürün, farklı kulaklık kullanımıyla çok daha başarılı. Fakat rakiplerine göre daha tiz ses veriyor. Radyo çekim kalitesi iyi. Ses kaynağına maksimum 1.5 metre uzaklığa kadar ses kaydı yapabilen T200, ortalama 9 saat kesintisiz müzik keyfi sunuyor.

PUANLAMA
-3YILDIZ-

ARTILAR
Ekran, renk seçenekleri, ses kayıt, boyut, iTunes desteği

EKSİLER
Menü dizilimi, kulaklık, radyo tarama, kısıtlı dosya format desteği

SONUÇ
Küçük boyutları, rakiplerine göre üzerinde barındırdığı özellik ve ekranıyla MuVo T200, müzik keyfini çakmak cebine taşıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Kapasite
2-4 GB

Pil
Li-Ion, maksimum 9 saat

Bağlantı
USB

Ekran
128×32 piksel 65K LCD

Ses desteği
MP3, WMA, Audible Format 2, 3, 4

Boyutlar
25.0 x 77.7 x 11.0 mm

Ağırlık
20.6 gram

İLGİLİ HABERLER