reklamı kapat

POPÜLER

cristiano ronaldo
cristiano ronaldo

Cristiano Ronaldo’nun alay konusu olan ilk büstünü yapan heykeltıraştan yeni deneme

Geçtiğimiz yıl mart ayında Cristiano Ronaldo‘nun Emanuel Santos tarafından hazırlanan heykeli internette viral olmuştu. Zira heykel hem Ronaldo’ya benzemiyor hem de oldukça ürkütücü görünüyordu. O heykeltıraş şansını bir kez daha deniyor.

Cristiano Ronaldo’nun en az golleri kadar konuşulan bir şey varsa o da geçtiğimiz yıl Emanuel Santos tarafından hazırlanan heykelinin virali diye düşünüyoruz. “Çarpıcı” bakışlara sahip olan heykel internetin dört bir yanında alaya alınmış ve pek çok komik gönderi de paylaşılmıştı. Yıldız futbolcuya benzememesinin yanı sıra oldukça garip görünen heykel sonrası şansını bir kez daha denemek isteyen Santos bu kez ortaya daha düzgün bir iş çıkarıyor.

cristiano ronaldo

“Her şey çok ani gelişti”

Ronaldo’nun heykelini yapan Santos her şeyin çok ani geliştiğinden dem vuruyor; “Bu konu hakkında konuşmak biraz zor” diyor. Portekiz’deki Madeira havalimanında yer alan büst Santos’un ilk büst çalışması. Ancak buna karşın heykeltıraş bu riskli görevi alarak ortaya ilk işi çıkarmış. İkinci denemesi ise oldukça başarılı. Kendini bu süre zarfında geliştirdiği açık bir şekilde belli olan Santos, yeni büstünde Ronaldo’ya ürkütücü olmayan normal bir görünüş veriyor. Ünlü futbolcuya daha çok benzeyen bu ikinci heykelde zorlu bir çalışmanın ürünü olduğunu da hissettiriyor. Santos, internetten gelen bu yoğun tepkinin onu yenilgiye uğratmasına izin vermediğini belirtiyor. “Oğlumun şunu anlamasını istedim; eğer bir şeyi yaparken mutluysanız negatif eleştiriler sizi yıldırmamalı. Eğer yeterince kararlı olursak ve kendimize inanırsak, er ya da geç başarıya ulaşabiliriz.