reklamı kapat

POPÜLER

nicolas cage ghost rider

Nicolas Cage’in Ghost Rider itirafı

Nicolas Cage‘in 2007 yapımı Ghost Rider‘ı şimdilerin süper kahraman filmleri kadar popüler değildi. Hatta izleyicilerden de büyük bir beğeni topladığını söylemek hayli güç. Ancak Cage, filmin planlandığı gibi çekilemediğini söylüyor.

Ghost Rider, Marvel’ın en ilgi çekici anti kahramanları arasında yer alıyor. Nicolas Cage’in başrolünde 2 filmi de bulunan seride Johnny Blaze’in maceraları anlatılıyordu. Ruhunu satan Ghost Rider’ın hikayesi ise şimdilerdeki gibi büyük bir coşkuyla karşılanmadı. Cage’in ise bu konuda yapacağı bazı itirafları ve söylemek istediği pişmanlıkları bulunuyor. Ghost Rider’ın Marvel Sinematik Evreni’ne yeni bir filmle dahil edilmesi gerektiğini söyleyen Cage, filmin izlediği yolunsa Deadpool’da izlenen yol olduğunu kaydediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Yetişkinlere yönelik çekilmeliydi”

Bildiğiniz gibi Marvel son dönemlerde R-rated yani yetişkinlere yönelik içinde vahşi ögeler içeren filmlerden pek kaçınmıyor. Ancak 2007’de işler böyle değildi. Nitekim Ghost Rider gibi bir karakterin filmi de bu sebeple biraz fazla “hafif” kaldı. Cage durumu şu şekilde özetliyor: “Sanıyorum ki bu filmi çekerken Marvel henüz neler yapacağını tam olarak çözememişti. Şimdi ise neyi nasıl yapacaklarını biliyorlar ve bu güzel bir şekilde işliyor. Ghost Rider’a gelince. Aslında o film R-rated olmalıydı. David Goyer’ın harika bir senaryosu vardı ancak bunu gerçekleştirmemize izin verilmedi. Ancak bu hala çekilmesi gereken bir film. Benimle değil tabii… Kesinlikle R-rated olmalı bu kez. Deadpool’un nasıl başarılı olduğunu gördük. Ghost Rider da yetişkinlere hitap eden, daha korkutucu ve keskin bir senaryoyla izleyiciyle buluşmalı. O zaman bunu yapamamıştık.

Cage’in hayli samimi itirafı Marvel cephesinde nasıl karşılık bulur bilemiyoruz ancak evrene dahil olmasını kesinlikle istediğimiz karakterlerden biri diyebiliriz. Anti kahraman konusunda şimdilik Netflix’in Punisher’ıyla yetinmek durumundayız gibi görünüyor. Ancak kim bilir, Avengers: Infinity War sonrası belki yeni yapımlar da kendine bu evrende yer bulabilir.