reklamı kapat

POPÜLER

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

Cyberpunk 2077 oyununu düzeltmek için devasa paralar harcanmış

İlk çıktığında inanılmaz sorunlara sahip olan Cyberpunk 2077 oyunun düzeltmek için devasa bir bütçe harcanmış.

Cyberpunk 2077 ilk çıktığında konsollarda neredeyse oynanamayacak kötüydü, PC tarafında da binlerce farklı hataya sahipti. Firma oyunun sorunlarını çıkış sonrasında yolladığı sayısız güncelleme ile ciddi seviyede çözdü ancak bu elbette ucuz olmadı. Aktarıldığı kadarıyla yapımı ve pazarlama çalışmaları 400 milyon doları geçen oyunun sorunlarını ortadan kaldırmak adına CD Project Red tam 41 milyon dolar para harcadı. Firmanın Phantom Liberty eklentisi içinse 86 milyon dolarlık kadar bir harcama yaptığı aktarılıyor. Bu kadar yüksek harcamanın getirisi ise iyi oldu çünkü CP77 şu an hem iyi satan hem de “artık gayet iyi bir oyun” denilen bir yapım halini aldı. Ana oyundan şimdiye kadar 25 milyon sattıklarını açıklayan CD Project Red, Phantom Liberty’nin ise ilk haftasında 3 milyonu geçtiğini belirtiyor. Genel olarak çok sevilen Phantom Liberty hakkında CD Project Red kendisi şunları aktarıyor:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Açık dünya aksiyon macera RYO Cyberpunk 2077’nin yeni Phantom Liberty genişleme paketiyle casusluğun ve gerilimin tadını çıkarın. Yeni Amerika Birleşik Devletleri Başkanının yörüngedeki uzay aracı, Night City’nin en ölümcül bölgesinin göklerinde vurulduğunda başkanı kurtarabilecek tek kişi sizsiniz.

Kiralık siber haydut V rolünü üstlenin ve casusluk ile politik entrikaların birbirine karıştığı olaylar zincirini derinlemesine inceleyin, karaborsadaki paralı askerlerin acımasız dünyasının en üst yetkililerinin dâhil olduğu bir hikâyeyi açığa çıkarın. Kavgaya her an hazır askerlerin yönettiği ve despot bir liderin kontrolü altındaki şehrin içinde bir şehir olan İtyaka’ya sızın.

YABD ajanı Solomon Reed’in (Idris Elba) yardımı ve Johnny Silverhand’in (Keanu Reeves) desteği ile sadakatin yok sayıldığı bağlantıları açığa çıkarın ve gözü kara dolandırıcılarla, esrarengiz ağgezerlerle ve gaddar paralı askerlerle dolu, raydan çıkmış bir dünyada hayatta kalmak için tüm yeteneklerinizi sergileyin.

Yeni nesil donanımın gücüyle geliştirilen Phantom Liberty, yepyeni oynanış mekanikleri, heyecandan yerinizde duramayacağınız kurye işleri, kısa süreli işler ve görevlerin yanı sıra özgürlük ve sadakatin bir bedeli olduğunu göreceğiniz nefes kesici bir ana göreve yer veriyor.” 

Cyberpunk 2077 projesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER