reklamı kapat

POPÜLER

Dacia Sandero Stepway

Dacia Sandero Stepway yarışmasının kazanan ismi belli oldu

20 Ekim 2018

Ekim ayı başında finalistler üzerinden duyurulan Dacia Sandero Stepway yarışması, üretim bandına çıkacak versiyonun netleşmesiyle son buldu.

Dacia Sandero Stepway üzerinden resmi kanallarca düzenlenen yarışmayla ilgili ilk önemli gelişmeyi yaklaşık iki hafta öncesinde sizlerle paylaştmıştık. Flora Jammes, Aurélie Abric ve Pierre Lancien tarafından tasarlanan üç orijinal tasarım ilk olarak 6 – 25 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen yarışmada sergilenmiş ve beğeniye sunulmuştu. Finalistlerin netlik kazanmasıyla birlikte Dacia’nın resmi sitesi üzerinden halkın oylarına sunduğu otomobillerin kazananı da resmiyete kavuştu. Yeni Limited Edition Sandero Stepway” adıyla başlatılan yarışmada Escape adı verilen model çoğunluğun beğenisini kazarak üretim bandına çıkma hakkını elde etti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özel detayları olacak

Serinin adından da anlaşıldığı gibi üretim adedi 400 ile sınırlı tutulacak Dacia Sandero Stepway “Escape” daha çok klasik detayları barındırıyor diyebiliriz. Diğer iki tasarıma oranla daha sakin çizgiler barındıran modelde siyah renk seçeneği üzerine beyaz tasarım noktaları şekilleniyor. Donanım konusunda Türkiye’de de satılan versiyonlarla benzerlik gösterecek olan modelin, motor bölümünde dizel ve benzinli seçeneklerin yer alması bekleniyor. Şimdilik kokpit detaylarıyla ilgili herhangi bir fotoğrafı paylaşılmayan otomobilin önümüzdeki yıl içerisinde satışa sunulacağı da gelen bilgiler arasında. Aracın fiyatını da diğer detayların çıkışıyla birlikte görmeyi bekliyoruz.