reklamı kapat

POPÜLER

archos hello
ARCHOS Hello
ARCHOS Hello

Dahili hoparlörlü akıllı ev asistanı: Archos Hello

23 Şubat 2018

Akıllı hoparlörlerin popüler olduğu günümüzde Fransız şirket Archos’tan da yeni bir ürün geldi. Mobil Dünya Kongresi öncesinde tanıtılan akıllı cihaz akıllı ekran ve hoparlörü buluşturuyor.

ARCHOS Hello adını taşıyan cihaz 8,4 inç Full HD veya 7 inç HD ekranla satın alınabiliyor. Tasarım açısından Lenovo Smart Display’i andıran cihaz, Google Asistan’a destek veriyor. Android Oreo yüklü gelen Hello’da 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza bulunuyor. Dört çekirdekli bir işlemcinin tercih edildiği cihaz hem portre hem manzara modunda kullanılabiliyor. 4 uzun menzilli çok yönlü mikrofonu bünyesinde barındıran cihazda 5 megapiksel kamera ve 4.000 mAh kapasiteli pil bulunuyor. Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarına da destek veren akıllı ekran kullanıcıların görüntülü görüşme yapabilmesine de imkan tanıyor. Haberler, hava durumu ve trafik durumuyla ilgili bilgiler de sunabilen cihaz zarif tasarımıyla da tüm dikkati üstüne çekiyor. Üzerinde yer alan ekran üzerinden YouTube’daki videoları da izleyebileceğiniz Archos Hello’nun biraz önce de bahsettiğimiz gibi iki farklı versiyonu bulunuyor.

Archos Hello ne zaman satışa sunulacak?

Yaz aylarında piyasaya sunulacak Archos Hello’nun 7 inçlik modeli yaklaşık 130 eurodan, 8,4 inçlik model ise yaklaşık 180 eurodan satışa sunulacak.