reklamı kapat

POPÜLER

Darksiders için hala umut var

Oyun yayıncı kuruluşu THQ‘nun kapanmasından sonra, firmanın bir anda sağa sola dağılan oyunlarının akıbeti merak konusu olmuştu. Özellikle Darksiders‘ın iki devam oyunu daha gelmesi beklenirken! Konuyla ilgili açıklama ise THQ’nun eskiden sahip olduğu oyun geliştirici firma Vigil Games’in başkanından geldi.

THQ’nun girdiği mali kriz sonucu geçtiğimiz yılın başlarında resmi olarak kapanmasının ardından, firmanın sevilen oyunlarından Darksiders da yarım kalmıştı. Her oyunda Mahşerin Dört Atlısı’ndan birini canlandırdığımız oyun serisinin ilk oyunu War (Savaş), ikinci oyunu ise Death (Ölüm) üzerine yoğunlaşmıştı. İlk oyunuyla 1 milyondan fazla satan firma ikinci oyunu 1,5 milyon satabilmiş ve oyunun beklentilerin altında kaldığını belirtmişti.

Darksiders
Merak edilen diğer ikili Pestilence (Salgın) ve Famine’in (Kıtlık) oyunları gelemeden THQ batınca, yarım kalan hikayeler Nodric Games’e geçiş yaptı. Nodric Games’in THQ’ya ait bazı oyunları aldıktan sonra yaptığı açıklama ise kafaları karıştırmıştı. THQ ile aynı hataları yapmak istemediğini belirten firma, satış sağlayabilecek oyunlarla devam edeceğini duyurmuştu. Darksiders’ın ikinci oyununun beklenen satışı yapamaması, serinin hayranlarını bu açıklamalarla paniğe sevk etti.

Vigil Games‘in yaratıcı ekibinde yönetmenlik de yapan Joe Madureira ise Facebook sayfasından Darksiders’ın henüz ölmediğini duyurdu. Çok fazla bilgi vermeyen Madureira, yakında seriyle ilgili haberler duyacağımızı belirtti. Bu haberle biz de en az Darksiders hayranları kadar heyecanlandık. Bakalım seri nasıl ilerleyecek.

YORUMLAR