reklamı kapat

POPÜLER

Deadpool, Batman v Superman’le dalga geçiyor!

Kısa sürede en sevilen süper kahramanlar arasına giren Deadpool şimdi de Batman v Superman: Dawn of Justice‘in meşhur sahnesini diline doladı.

Çizgi roman dünyasının iki sevilen kahramanını karşı karşıya getiren Batman v Superman geçtiğimiz seneye damgasını vurmuştu. Bu film kendisinden bekleneni verememesi sebebiyle fazlasıyla eleştirildi. Hatta bazı noktalarda yerden yere vuruldu diyebiliriz. Filmin en fazla dikkat çeken sahne ise Batman ve Superman arasındaki dövüşün durduğu andı. Son nefesinde annesinin ismini anan Superman, Batman’in afallamasına neden olmuştu. Daha sonra ikisinin annelerinin aynı isme sahip olduğu ortaya çıkmıştı. Bu duraksama asıl mücadele etmeleri gereken düşmanı anımsatınca filmin seyri değişmişti.

Buna rağmen Batman v Superman’le dalga geçmek isteyenler fırsatı kaçırmıyor ve Martha sahnesini farklı olaylara uyarlamayı sürdürüyor. Bu furyaya son olarak Deadpool çizgi romanları da katıldı. Deli dolu kahramanımız daha önce de Spider-Man/Deadpool #6 ve Uncanny X-Men Annual #1 sayılarında Batman v Superman göndermeleri yapmıştı. Bu son seferde ise kıyasıya bir mücadelenin ortasında düşmanıyla dövüşmeyi kesti. Annesi aynı isme sahip olan insanların birbirini öldürmemesi gerektiğini dile getirdi. Ardından karşısındaki adamın annesinin adının Louise olduğunu öğrendi ve kaçınılmaz son yaşandı.

Deadpool Versus The Punisher #5 çizgi romanında Batman v Superman ile dalga geçilen anları hemen aşağıdaki galeride bulabilirsiniz.