reklamı kapat

POPÜLER

Dell’den kısa mesafeli 4K lazer projektör

Kısa mesafeden görüntü sunan projeksiyon cihazlarının sayısı gün geçtikçe artıyor. Firmalar birbiri ardına yeni projeksiyon cihazlarını tanıtıyor ve teknolojik açıdan rakiplerinin ötesine geçmek için elinden geleni yapıyor. Dell’in yeni yakın mesafe projeksiyon cihazı, yüksek görüntü kalitesi ve diğer özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 

Dell S718QL isimli lazer projektör, HDR özelliği sayesinde çok canlı görüntüler vadediyor. Güçlü lazerleriyle 5 bin lümen parlaklık sunabilen projektör lamba barındırmadığı için haliyle lamba değişimine de ihtiyaç duymuyor. Dell’in belirttiğine göre cihazın lazerleri günde 8 saatlik kullanımla 10 yıl boyunca sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor.  Bu verilere göre 20 bin saat garanti sunan projektörün kullanım ömrü oldukça tatmin edici.

4K (3840×2160) çözünürlüğünde 16:9 oranında ekran yansıtabilen projektörün parlaklık değerinin yüksek olması kullanım oldukça kolaylaştırılıyor. Özellikle bolca ışık alan mekanlarda kullanıldığında yüksek parlaklık seviyesi sayesinde ekran rahatlıkla görülebiliyor.

1 adet Ethernet, 3 adet HDMI, 3 adet USB, 1 adet VGA, 1 adet Optik çıkış ve 1 adet 3.5mm ses girişine sahip olan projektörde Wi-Fi desteği de sunuluyor. Böylece 4 ayrı kullanıcı aynı anda projektöre bağlanarak sunumlarını gerçekleştirebiliyor. Bluetooth bağlantısıyla herhangi bir marka hoparlörle bağlantı kurukabiliyor. 19 Temmuz tarihinde Amerika’da  piyasaya sürülecek olan projektörün fiyatı ise 5.999 dolar olarak belirlenmiş durumda.