reklamı kapat

POPÜLER

DeLorean EVolved

DeLorean rozetinin dönüşünden bu zamana kadarki en ciddi ipucu geldi

 - Güncelleme: 04 Nisan 2022 21:51

Aradan geçen bir yıllık zaman diliminin ardından dönüşün tarihini paylaşan DeLorean, aracın tasarımını da ilk kez ortaya koyuyor.

Otomobil üreticilerin son yıllarda karşımıza çıkarttığı modeller arasında “geriye dönüş” çalışmalarını daha sık görmeye başladık. Renault ve Opel gibi isimlerin dönemine damga vurmuş R5 ve Manta gibi isimleri elektrikle birlikte tekrar sokaklara döndürme çabası, retro tasarım karakterini de tekrardan hayatımıza sokacak. Elektrikli altyapının getirdiği avantajlarla birlikte eski günlerini araya markalar için de çıkış niteliği taşıyan bu sürece, tarihin en ikonik isimlerinden DeLorean da katılmak üzere. Yaklaşık bir yıl önce dönüş planlamasıyla ilgil ilk ipuçları paylaşılan modelin tanıtım süreci ve tasarım dinamikleri ilk kez masada.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dönüşün şifresi DeLorean EVolved

Pebble Beach Concours d’Elegance kapsamında 18 Ağustos’ta Birleşik Devletler’de tanıtımı gerçekleştirileceği duyurulan yeni DeLorean otomobilinin ismi de ilk kez paylaşıldı. “EVolved” rozetiyle elektrik gücünün mesajını veren bir isimle geleceğini gördüğümüz aracın tek karelik ipucu görselinde, klasik versiyona göre farklı bir tasarım felsefesinin izleri karşımıza çıkıyor. Üç parçalı arka ışıklandırma grubuyla pazardaki diğer modellerden ayrılma potansiyelini hissettiren aracın, bilimkurgu filmlerini akıllara getiren fütüristik bir yaklaşım elemanlarına sahip olması kuvvetle muhtemel. Ocak 2021’de paylaşılan ipucunda klasik versiyondaki “Gull-wing” kapı tasarımının korunacağı mesajının verildiği modelin altyapı ve teknik detayları ise şu aşamada tamamen muamma. Önümüzdeki günlerde bu tarafta da yeniliklere sahne olacak DeLorean EVolved ile ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İLGİLİ HABERLER