reklamı kapat

POPÜLER

Su üstünde “zaman yolculuğu”; DMC DeLorean Hovercraft

Otomobil tarihinin ikonlaşmış isimlerinden birisi olan DMC DeLorean, özel üretim dokunuşlarla su üstünde gidebilen bir araca dönüştürüldü.

Beyaz perdede zihinlerimizde yer edinmiş kült filmiler farklı noktalarındaki özellikleriyle öne çıkar. İşin otomobil kısmını baz aldığımızda, pek azının birbirlerini tamamlayıcı noktada olduğunu görebiliriz. Hızlı ve Öfkeli Serisi ayrı bir noktaya konumlandırdığımız zaman, Geleceğe Dönüş efsanesinin başrol oyuncularından DMC DeLorean pek çoğumuz için unutulmazlar arasında yer alır. Doktor Brown ile Marty‘nin zaman yolculuklarında kullandığı DeLorean, ürün hayatı kısa sürse de otomobil tarihindeki ikonlar arasındaki yerini almayı başardı. Bu zamana kadar pek çok farklı projede karşımıza çıkan bu önemli isim, filmde gerçekleştirdiği uçuşun ardından ilk kez suyun üzerinde karşımıza çıkıyor. Amerikalı bir mekaniker tarafından özel olarak geliştirilen modelleme, DeLorean’ı su üzerinde gidebilen bir taşıt haline getiriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kısa sürede satıldı

Üzerinde ağırlıklı olarak fiberglass ve strafor gibi malzemelerin kullanıldığı projenin tamamı özel üretim olarak lanse ediliyor. El işçiliğiyle geliştirilen gövdesel modifikasyonların ardından kokpit bölümü de büyük oranda revize edilen DeLorean’da, motor kısmında da önemli değişimler yer alıyor. Aracı su üstünde götüren motorun 23 beygir güç ürettiğini ve bu gücün 36 inçlik devasa fanlarla desteklendiğini görüyoruz. Her şeyin bir araya gelmesiyle birlikte bu dönüşüme sahne olan DeLorean’ın maksimum 50 km/s‘lik hızla yolculuk yapabileceği, teknik detaylar kısmında altı çizilmesi gerekenler arasında. eBay üzerinden 45.000 dolarlık etiket fiyatıyla ilana sunulan bu eşsiz projenin kısa sürede satıldığını da belirtmeden geçmeyelim.