reklamı kapat

POPÜLER

motosiklet

Devasa lastiklere sahip bir “Monster Chopper” motosiklet hazırlandı [Video]

Devasa lastiklere sahip bir “Monster Chopper” motosiklet hazırlandı. Bu araç gerçekten kullanılabiliyor ve çok dikkat çekici görünüyor.

Çok ilginç projelere imza atan YouTube kanalı Grind Hard Plumbing Co’dan gelen bu devasa lastiklere sahip “Monster Chopper” motosiklet, son dönemde gördüğümüz uçuk projelerden birisi oldu. Kalbinde normalde 150 beygir güç ile 136 Nm tork üreten bir KTM Adventure 1190cc’nin yer aldığı model, söylendiği kadarıyla özel üretilen bir sistem ile normalden çok ama çok daha yüksek bir tork getiriyor, bu sayede devasa lastikler ile sürüş yapılabiliyor. Şu aşamada 369 kg’lık bir ağırlığa sahip olduğu aktarılan Monster Chopperspesifik olarak 46-inç boyutundaki arazi lastikleri üzerinde yol alıyor ve sayfadaki videolarda da görebileceğiniz üzere her türlü engelin üstünden geçebilecek bir kapasite ortaya koyuyor.

YouTube’da bu aralar farklı kategorilerden ilginç projeler karşımıza çıktı. Örneğin bundan önce de içine kahve makinesi entegre edilen bir PC hazırlanmıştı. Aşağıdaki videoda yapım aşamalarını görebileceğiniz bu PC’nin ön kısmında işlevsel yani gerçekten çalışan bir kahve makinesi (Çekirdek öğütebilen türden) yer alıyor, genel paket tercih edilen ahşap tema temelinde gayet şık görünüyor. Birçok kahve tutkununun sahip olmak ya da yapmak isteyebileceği bu çalışma, işin içine su girdiği çok dikkatli tasarlanması gereken PC modları arasına giriş yapmıştı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Monster Chopper” motosiklet modeli yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli