reklamı kapat

POPÜLER

Türk tasarımcılardan tabuları yıkan motosiklet konsepti

Türk tasarımcı Olcay Tuncay Karabulut ve TT Custom Choppers ekibi iki farklı motosiklet kültürünün harmanlandığı konsept modeliyle karşımızda.

Günümüzde otomotiv endüstrisinde var olan yenilikçi tasarım ve gelişim anlayışı motosiklet dünyasınında kendini bir hayli hissettiriyor. Motor, aerodinami, şasi ve teknolojik gelişmelerle birlikte motosiklet tasarımları da günden güne çok daha dikkat çekici bir hal almaya başladı. Ülkemizde kişiye özel üretim motosikletler denince, geliştirdiği projelerle segmentinde referans bir marka haline gelen TT Custom Choppers, genellikle yan yana düşünülmeyen spor ve chopper motosiklet modellerinin bir arada harmanladığı konsept bir çalışmaya imza attı.
nastytiger2

Geçtiğimiz süreçte Alfa Romeo için Formula 1 tasarımıyla karşımıza çıkan Türk tasarımcı Olcay Tuncay Karabulut tarafından tasarım aşaması gerçekleştirilen TT Nasty Tiger, motosiklet dünyasının iki farklı anlayışının bir arada harmanlandığı model olarak karşımızda duruyor. V-twin tasarımıyla karşımıza çıkan TT Nasty Tiger’da, iki silindirli 1001-1300 CC hacim aralığında hava soğutmalı bir motor yer alıyor. 115 beygir güç sağlayan bu makine, ürettiği 162 nm torku manuel vites aracılığıyla aktarıyor. Daha iyi ısı dağılımının sağlanması içinse piston soğutması, yağ jetleri ile sağlanıyor. Karabulut konsept model için; “Bu chopper modeli, uzatılmış kafesi ve çatalı sayesinde alçak sürüş yüksekliğine sahip bir motosiklet görünümü verirken; bir yandan da şık ve spor bir havaya sahip. Motosiklet dünyasında bu iki anlayış genellikle yan yana yürümez; ancak yeni nesil Chopper konsepti, bu tabuyu yıkmak için tasarlandı” diyerek modelin önemli noktasının tasarım üzerinde yoğunlaştığını vurguluyor.

 

TT Nasty Tiger hakkında ne düşünüyorsunuz?