reklamı kapat

POPÜLER

Diablo III: Reaper of Souls

Diablo III: Reaper of Souls incelemesi

Diablo III dendiğinde sinirlenen kitleden misiniz? Yakın bir geçmişe kadar bizler de öyleydik. Ancak ümidimizi de tam olarak kaybetmemiştik. Çünkü Blizzard nasıl ki daha önce Diablo II’yi kurtarmıştı, bir benzerini de Diablo III için pek ala yapabilirdi

Bazı Diablo fanatikleri üzerimize çökmeden belirtelim, elbette Diablo II’nin ilk haline kötü demiyoruz. Ancak şurası bir gerçek ki, oyunu efsane mertebesine ulaştıran Lord of Destruction eklenti paketi olmuştu. O eklenti paketi olmasaydı belki de pek çoğumuz Diablo II’yi “fena değildi” şeklinde hatırlayacaktık. Buna rağmen, Diablo II’nin ilk halinin üçüncü oyundan daha kötü durumda olduğunu da söyleyemeyiz.

Kusurları olsa da oldukça iyi bir oyundu o haliyle bile. Ancak Diablo III öyle değil. Yıllar süren bekleyişin ardından karşımıza çıkan oyun, sadece belirli bir kesimin burun kıvırdığı bir yapım olmakla kalmadı; beğenen insan bulduğumuzda şaşırmamıza yol açacak kadar sorunlu bir oyundu. İşte tam da bu nedenle Lord of Destruction’dan daha kallavi bir dokunuşa ihtiyacı olduğu da gerçekti. Bu noktada ise devreye şu an okumakta olduğunuz Reaper of Souls giriyor.