reklamı kapat

POPÜLER

Volvo CEO Jim Rowan
Jim Rowan

Dikkat çeken tercih; Volvo’nun yeni CEO’su ev elektroniğinden

Önemli bir dönüşüm içerisinde olan Volvo, yeni CEO’sunu teknoloji ve tüketici elektroniği arkaplanı olan bir isim üzerinden belirledi.

Volvo cephesinde 2012 yılından beridir görevinin başında olan Hakan Samuelsson’un yerini dolduracak CEO için bir süredir devam eden belirsizlik sonra erdi. 2022’nin ilk günlerinde gelen duyuruyla birlikte, Samuelsson’ın yerini alacak kişinin Jim Rowan olacağını öğreniyoruz. Otomobil dünyasında pek bilinen bir isim olmayan Rowan isminin tercih edilmiş olması pek çok kişi gibi bizleri de şaşırttı. Daha çok tüketici ve ev elektroniği odaklı markalardaki başarılarıyla öne çıkan Jim Rowan gibi bir ismin, elektrik geçişinde olan markanın başına getirilmiş olması dikkat çekiyor. Bu noktada otomobil ile birlikte teknolojiye biraz daha fazla odaklanması beklenilen Volvo ile birlikte bizleri de heyecan verici bir serüven bekliyor gibi.

Jim Rowan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Volvo CEO’su Jim Rowan hakkında öne çıkanlar

Mart 2022 itibarıyla görevi devralacağı açıklanan Rowan’ın kariyerine baktığımızda özellikle birkaç nokta dikkat çekiyor. Son olarak akıllı termos gibi son teknoloji mutfak gereçleri üreten Ember Technologies’te CEO’luk görevini yürüten Rowan’ın, alanında referans olarak kabul edilen ev elektroniği devi Dyson’da da çok ciddi bir geçmişi bulunuyor. 2012 ile 2017 yılları arasında Dyson’da COO (operasyon direktörü) görevini üstlendiğini de 2017’den 2020’ye kadar da CEO olarak bir üst kademeye sıçradığını görüyoruz. Rowan’ın bir dönem akıllı telefon dünyasına damga vuran Blackberry’de de COO olarak görev almış olması da teknoloji ve yazılım odağındaki yönelimini ortaya koyuyor. Rowan’ın gelişiyle birlikte Volvo’dan ayrılacak olan Hakan Samuelsson ise grubun yükselen yıldızı Polestar’da yöneticiliğe devam edeceği açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Precept projesi gerçek oluyor