reklamı kapat

POPÜLER

DJI_aksiyon_kamerası

DJI’dan GoPro’ya rakip aksiyon kamerası geliyor

Drone’larıyla pazarda başarı ürünlere imza atan DJI, geçtiğimiz yıl Osmo Pocket’ı piyasaya sürmüş ve bu ürünle de kullanıcıların beğenisini kazanmıştı.

LOG ekibi olarak bizim de ilgimizi çeken ve mart ayında incelediğimiz Osmo Pocket özellikle VLOG çekimi yapanlar tarafından tercih edilmişti. Dünyanın en küçük üç eksende görüntü sabitleme yapabilen kamerası olarak lanse edilen Osmo Pocket, ufacık bir gövdeye sahip olmasına rağmen sunduğu güçlü özelliklerle dikkat çekmişti. Drone’larında ve Osmo ailesinde kullandığı gimbal sistemleriyle pürüzsüz videoların çekilmesine imkan tanıyan şirket, Osmo Pocket’ta minyatürleştirilmiş gimbal stabilizasyonu kullanmıştı.

Osmo Pocket’ın ulaştığı başarının ardından şirket harekete geçti ve yeni aksiyon kamerasını piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Drone pilotu OsitaLV isimli Twitter kullanıcısının iddiasına göre şirket, GoPro’ya rakip bir aksiyon kamerası geliştiriyor. Aksiyon kamerasının ne gibi özellikler sunacağı ise henüz bilinmiyor. Geniş açılı bir kamerayla gelmesini beklediğimiz DJI imzalı aksiyon kameranın Osmo Pocket’ın yerini alma olasılığı da bulunsa da biz bu şekilde düşünmüyoruz.

DJI imzalı aksiyon kameranın ne zaman tanıtılması bekleniyor?

DJI tarafından geliştirildiği iddia edilen aksiyon kameranın tanıtım tarihiyle ilgili bir iddia ne yazık ki mevcut değil. Kamerayla ilgili yeni gelişme yaşanması durumunda sizlerle paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

İlginizi çekebilir

DJI Osmo Pocket iddialı özelliklerle geliyor