reklamı kapat

POPÜLER

DJI Osmo incelemesi

Daha çok drone’larıyla tanıdığımız DJI’ın yeni kamerası Osmo, siz nereye hareket ederseniz aksi şekilde hareket ederek kamera hareketlerini en aza indirme prensibine dayanan “gimbal” adı verilen hareket önleyici sistemi. Gimbal’ı daha önce DJI’ın drone’larında kullandığı kamera sistemlerinden zaten hatırlayacaksınız.

Yine drone’larda olduğu gibi DJI Go uygulamasını kullanan Osmo, akıllı telefonlara kolayca bağlanıyor. Tüm özellikleri akıllı telefonun ekranı üzerinden görmeyi ve yönetmeyi sağlayarak oldukça kolay bir kullanım sunuyor. Sonda söyleyeceğimizi başta söyleyelim; Osmo’ya bayıldık. Neredeyse bakkala giderken bile elimizden bırakamadık. Gimbal’ın üzerine yerleştirilen Zenmuse X3 kamerası da oldukça iyi bir performans sergiliyor. Kolay kulanımla taşınabilirliği bir araya getiren Osmo’nun, eli kamera tutan herkesi kalbinden vuracağına eminiz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“DJI Osmo incelemesi” için 5 cevap

 1. cenxanane dedi ki:

  Osmo’nun yanında tripod da almayı düşünenler için ufak bir de uyarı yapmak gerek. Tripod alırken bir çok insanın beklentisi makinenin de bağlanması ama bu şekilde düşünülmemiş, tripod sadece 3 ayaktan ibaret. Osmo’yu tripoda takabilmeniz için yanında ayrıca bir uzatma çubuğu da almanız gerekiyor.

 2. Alp Santorelli dedi ki:

  Mono kayıt mikrofon ve fan sesinin kayıtlarda duyulması ciddi bir dezavantaj..

 3. Mustafa dedi ki:

  LOG, osmo+ isimli upgrade verisyonunun çıkış haberini atlamış dergi.

 4. Mustafa dedi ki:

  Allah’dan benim gibi okuyucuları olan dergi.