reklamı kapat

POPÜLER

Yandex.Çeviri’ye Elfçe dil desteği eklendi

Yandex’in çeviri servisinde yer alan dillerin arasına Elfçe de katıldı. Kullanıcılar artık Yandex.Çeviri’de yer alan 64 dilden Sindarin Elfçesine çeviri yapabilecek.

J.R.R. Tolkien’in geliştirdiği Sindarin Elfçesi, Yandex.Çeviri’de yer alan 65. dil oldu. Hobbit, Silmarillion ve Yüzüklerin Efendisi’nin yazarı J.R.R. Tolkien tarafından geliştirilen Elf dillerinden biri olan Sindarin Elfçesi, Yandex.Çeviri’de bulunan 64 dile çevrilebilecek. Kullanıcılar ayrıca bu dillerdeki metinleri Sindarin Elfçesine de çevirebilecekler.

J.R.R. Tolkien’in, kitaplarında yer alan Elf ırkı için tamamen kendisinin geliştirdiği bir dil olan Elfçe, dilbilgisi kuralları ve yaklaşık 25 bine yakın kelime sayısıyla en gelişmiş kurgu dillerden biri olarak gösteriliyor. Sindarin de Tolkien’in kitaplarında Elflerin büyük çoğunluğunun kullandığı dil olarak geçiyor. J.R.R. Tolkien’in doğum günü olan 3 Ocak tarihinde beta sürümüyle kullanıcılarla buluşan Elfçe çeviri özelliği ilk aşamada sadece Yandex.Çeviri’nin masaüstü versiyonunda yer alacak.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Yandex.Çeviri’ye Elfçe dil desteği eklendi” için 2 cevap

  1. erjunt dedi ki:

    Seslendirme yok 🙁 Haliyle çıkan çeviri sonucunu nasıl okuyacağımız hakkında bir fikrimiz olamıyor maalesef.

  2. Kubi dedi ki:

    Tolkien kitaplarının arkasında yazıyor olması lazım, bende Silmarillion kitabında ya yazıyor en azından. diğerlerinde yazıyor muydu şu an hatırlamıyorum ama Silmarilliondan eminim.