reklamı kapat

POPÜLER

DJI Osmo incelemesi

dji-osmo-ek-7

İLK BAKIŞ

Paketini açtığınızda özel tasarımlı sert kutusuyla -bu kutunun bir ukulele kutusunu bir hayli andırdığını söylememiz gerekiyor- birlikte çıkan DJI Osmo, tasarım anlamında oldukça ilgi çekici bir ürün. Her an yanınızda taşımak isteyeceğiniz için koruma anlamında bu kutu oldukça başarılı fakat sonradan mutlaka satın almak isteyeceğiniz aksesuarlar için bu kutuda yer bırakılabilirmiş diye düşünüyoruz.

DJI Osmo dört parçadan oluşuyor. 3 aksisli gimbal üzerine yerleştirilen Zenmuse X3 kamerasının altında ele mükemmel şekilde oturan ve üzerinde kontrol tuşları bulunan kol yer alıyor. Ön tarafında 3,5 mm mikrofon girişi, dahili mikrofonun yanında çok fonksiyonlu bir tetik yer alan kolun arka tarafında başparmağınızın hemen ulaşabileceği bir güç tuşu, kamerayı yönetebilceğiniz bir joystick, fotoğraf çekmek içi bir deklaşör tuşu, video kayıt tuşu ve LED yer alıyor. Kola akıllı telefonunuzu takacağınız bölümü monte ediyorsunuz ve son olarak da 980 mAh’lik bataryayı taktığınızda Osmo kullanıma hazır hale geliyor.

Osmo’yu tekrar kutuya koymak istediğinizde yalnızca kilitleyip katlıyorsunuz. Herhangi bir sökme parçalama işlemi gerekmediğinden kullanımı oldukça pratik. Buradaki tek eleştirimiz ekstra pil, harici mikrofon gibi olmazsa olmaz diyebileceğimiz ekipmanlar için kutuda yer olmaması. Bunlar için yer bırakılıp kutuyu ukulele tasarımından kurtarabilirlermiş diye düşünmeden edemiyoruz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“DJI Osmo incelemesi” için 5 cevap

 1. cenxanane dedi ki:

  Osmo’nun yanında tripod da almayı düşünenler için ufak bir de uyarı yapmak gerek. Tripod alırken bir çok insanın beklentisi makinenin de bağlanması ama bu şekilde düşünülmemiş, tripod sadece 3 ayaktan ibaret. Osmo’yu tripoda takabilmeniz için yanında ayrıca bir uzatma çubuğu da almanız gerekiyor.

 2. Alp Santorelli dedi ki:

  Mono kayıt mikrofon ve fan sesinin kayıtlarda duyulması ciddi bir dezavantaj..

 3. Mustafa dedi ki:

  LOG, osmo+ isimli upgrade verisyonunun çıkış haberini atlamış dergi.

 4. Mustafa dedi ki:

  Allah’dan benim gibi okuyucuları olan dergi.