reklamı kapat

POPÜLER

DJI
DJI M600
DJI M600

DJI’ın şimdiye kadarki en güçlü drone’u: DJI Matrice 600 [Video]

DJI, şimdiye kadar geliştirdiği en güçlü drone’u  Matrice 600‘ü (M600) görücüye çıkardı. Las Vegas’ta gerçekleşen Ulusal Yayıncılar Birliği Zirvesi’nin yıllık etkinliğinde tanıtılan drone, profesyonellere yönelik özellikleri bünyesinde barındırıyor. Büyük bütçeli yapımlarda kullanılmak amacıyla tasarlanan drone, yeni uydu-yer bağlantısı standardı LightBridge 2’yi kullanıcılara sunuyor.

Bu standart sayesinde drone, 5 kilometre mesafeye kadar 60 fps’de 1080p video akışı yeteneğine sahip. Yeni uçuş kontrol cihazı A3’le birlikte gelen drone, DJI GO uygulaması sayesinde kolayca kontrol edilebiliyor. Uygulama üzerinden kamera ayarlarını yapabilmek mümkün. Üç adet GPS birimi ve üç adet IMU (Inertial measurement unit) sayesinde drone nokta atışı ölçümler yaparak bir uçuş rotasının tekrarını kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor. 4.500 mAh kapasiteli pille birlikte gelen drone’a 5.700 mAh kapasiteli pil de opsiyonel olarak takılabiliyor.

RED, Blackmagic Design ve Canon‘un üst düzey profesyonel makineleriyle uyumlu olan drone, şu an itibarıyla yurtdışında piyasaya sunulmuş durumda. DJI M600’ün Amerika’daki satış fiyatı yaklaşık 4.600 dolar.

VİDEO