reklamı kapat

POPÜLER

DJI’ın zoom yeteneğine sahip yeni modeli Osmo+ tanıtıldı

 - Güncelleme: 27 Ağustos 2016 15:05

Daha önce detaylı incelemesine de yayınladığımız DJI Osmo, zoom yetenekleriyle güncellendi. DJI Osmo+ adıyla güncellenen yeni kamera üzerinde Zenmuse X3 kamera yer alıyor.

3,5 kat optik, 7 kat dijital yakınlaştırma yapabilen DJI Osmo+, bir önceki modelde olduğu gibi 12.4 megapiksel, 1/2.3 inç Sony Exmor R CMOS sensöre sahip. Yine selefi gibi 4K video kayıt yapabilen Osmo+, 1.225 mAh pil ile birlikte geliyor. Bir önceki modelde 980 mAh pil kullanıldığı düşünüldüğünde bu güncelleme oldukça başarılı. Bir diğer fark ise saniyede 1080p çözünürlükte çekilen kare sayısında görülüyor. Burada bir gelişme yerine gerileme söz konusu. Zira, Osmo+ saniyede maksimum 100 kare çekebilirken; Osmo saniyede 120 kare çekebiliyordu.

Son olarak dikkat çeken bir diğer özellik ise “motion timelapse” seçeneğiyle kullanıcılar artık kameralarını sabitleyerek önceden ayarladıkları açılarda hızlandırılmış görüntüler kaydedebiliyor. DJI Osmo+ 649 dolar fiyatla yurt dışında satışa sunulmuş durumda. Bir önceki model Osmo ise 549 dolar fiyatla satılmaya devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER