reklamı kapat

POPÜLER

Drone avcısı tüfek fişeği

Drone’lar sinirinizi mi bozuyor? Özel mülkünüze girip keyfinizi mi kaçırıyor? Veya sırf keyif için drone avlamak mı istiyorsunuz? İşte karşınızda drone avcısı av tüfeği fişeği!

Biz de başta şaka zannettik ancak böyle bir ürün gerçekten var. Silah ve silah malzemeleri üreten Snake River isimli Amerikalı firma, sadece drone’ları vurmaya yönelik fişek geliştirdi. Hatta bunun için bir web sitesi bile kurdu ancak henüz hakkında detaylı bilgiler bulunmuyor. Drone Munition (drone mühimmatı) adlı fişek paketinde av tüfeklerinde kullanılmak üzere 25 adet fişek bulunuyor. Firma çok yakında pompalı tüfekler için de drone fişeği çıkaracaklarını belirtiyor.

Drone’lar popüler hale gelip kullanımı da yaygınlaştıkça bu cihazlara olan tepki de aynı oranda artıyor. Bunun son örneğine, drone’ları etkisiz hale getirmek üzere geliştirilen anti-drone sistemiyle şahit olmuştuk. Bazen gerçekten sinir bozucu olsalar da şiddet ve silahlanmayı elbette desteklemiyoruz. Onun yerine kontrollü uçuşu sağlayacak kuralların getirilmesi herkesin yararına olacaktır.