reklamı kapat

POPÜLER

Drone’lardan sıkılanlara VR video kaydeden mini denizaltı

Uzaktan “insansız” görüntü kaydetmek genellikle drone’ların işi olsa da TT Robotics isimli firma bunu suyun altında da gerçekleştiriyor. Firmanın yeni “mini denizaltı” cihazı artık 360 derece görüntüler de kaydedebiliyor.

“Denizaltı drone’u” şeklinde tanımlayabileceğimiz cihazlar, tıpkı normal drone’lar gibi uzaktan kumanda edilerek video kaydedebiliyor. Seawolf serisinin yeni üyesi Seawolf VR360 ise adından da anlaşılacağı üzere artık bu görüntülere 360 derece sanal gerçeklik büyüsü de katabiliyor. GoPro ile kullanılabildiği gibi, Luna ve benzeri 360 derecelik kameraları da destekleyen cihaz, VR görüntüleri bu şekilde kaydediyor.

Ailenin diğer üyeleri kadar dalgıç yetenekleri yeterince gelişmemiş olan cihaz yine de 25 metreye kadar dalış yapabiliyor. 9 kg ağırlığındaki Seawolf VR360 saatte 2 deniz mili, yani yaklaşık 3 km/s hızla yol kat ediyor.

Ailenin diğer yeni nesil üyeleri Chrome ve Challanger ile birlikte tanıtılan cihazın fiyatı henüz açıklanmış değil. Fikir vermek açısından yalnızca GoPro destekli Seawolf Sport modeli 999 dolardan satılıyor.