reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 3

Dünyada bir ilke imza atan katlanabilir telefon; Samsung Galaxy Z Fold 3 incelemesi

Geleceğin vizyonunu günümüze taşıyan Samsung Galaxy Z Fold 3, en iddialı Galaxy Z Fold modeli olarak öne çıkıyor. Suya dayanıklı gövdeyle daha da dayanıklı hale gelen katlanabilir telefon, katlanabilir ekranlı telefonlarda ilk kez S Pen desteği de getiriyor. 22.999 TL’lik fiyata almaya değer mi?

İlk katlanabilir ekranlı telefonunu 2019 yılında satışa sunan Samsung, Galaxy Z Fold’un ekranında yaşanan sorunlar sebebiyle telefonun satışını durdurmuştu. Daha sonrasında Galaxy Z Fold 2 modelini piyasaya süren Samsung, bu modelde başarılı bir işe imza atmıştı. Şirket kısa bir süre önce gerçekleştirdiği Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold 3’ü tanıttı ve telefon tanıtıldıktan kısa bir süre sonra ofisimize geldi.

Bu yıl yeni bir Galaxy Note modeli tanıtmayan Samsung’un Note modelinden vazgeçip katlanabilir ekranlı modellere ağırlık vermek istediği konuşuluyor. Yeni katlanabilir ekranlı telefonuna S Pen desteği de getiren Samsung anlaşılan yeni bir Note cihazını tanıtmaya pek de niyetli değil. Yeni Note modelini önümüzdeki sene de görmezsek çok şaşırmayacağız. Galaxy Z Fold 2 piyasaya sürüldüğünde satış fiyatı 1.999 dolar idi. Samsung, Galaxy Z Fold 3’ün yurt dışı fiyatını 1.699 dolar seviyesine çekse de Türkiye fiyatında durum aynı değil. Türkiye fiyatı 21.999 TL olan telefon yüksek fiyatı sebebiyle her kesime ne yazik ki hitap etmiyor. Yüksek fiyatı sebebiyle daha çok iş dünyasına hitap eden modelin tasarımıyla başlayalım.