reklamı kapat

POPÜLER

Apple Music

Apple’dan sürpriz klasik müzik yatırımı: “Primephonic”

Teknoloji devi Apple, bugün sürpriz bir gelişme ile gündeme geldi. Firma klasik müzik servisi Primephonic’i satın aldığını duyurdu.

Apple, müzik konusunda en büyük adımını geçtiğimiz yıllarda satın aldığı Beats ile yapmış, daha sonra ise Spotify’a rakip “Music” servisi ile sürece verdiği önemi gözler önüne sermişti.

Alanda halen Spotify’ı geçemeyen ancak çok büyük bir rakip olan Apple, bugün yukarıda da dediğimiz gibi klasik müzik servisi Primephonic’i bünyesine kattıklarını duyurdu.

Apple Music içerisine entegre edilecek Primephonic sayesinde kullanıcılara klasik müzik konusunda daha önce sunulmayan iyi bir deneyim getireceklerini aktaran teknoloji devi, servisin kendisini 7 Eylül tarihinde kapatacak.

Süreçte mevcut Primephonic kullanıcıları mağdur edilmeyecek ve onlara 6 aylık ücretsiz Apple Music aboneliği verilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple eylül ayında birçok yeni ürün tanıtacak

Apple tarafına yönelik sağlam kaynaklardan Mark Gurman‘a göre eylül etkinliğinde ilk olarak tüm detaylarına aşağıda yer verdiğimiz iPhone 13 ailesi tanıtılacak.

Etkinlikte iPhone’lara ek olarak uzun zamandır merak edilen kablosuz kulaklık AirPods 3 ve iPad Pro tasarımını taşıyan iPad mini 6 da karşımıza çıkarılacak. Etkinlikte Apple Watch Series 7 akıllı saat modeli de yer alacak önemli ürünler arasında yer alıyor.

Etkinlikte yenilenmiş donanımı ile normal iPad’in de olacağı aktarılanlar arasında. Bu modelin temel ihtiyaçlara ve spesifik olarak öğrencilere odaklanacağı belirtiliyor. Etkinlikte şimdilik bunlar haricinde bir donanım duyurusu beklenmiyor.

Apple’ın etkinliği tam olarak 13 ya da 14 Eylül tarihinde yapması bekleniyor. Etkinlikte tanıtılacak ürünleri satışı ise ne zaman olacak bilinmiyor. Global çip krizi ve pandemi Apple’ı ve tedarikçilerini de ciddi şekilde etkiliyor.

Firma kasın ayında ise M1X işlemcili 14 inç ve 16 inç ekranlı MacBook Pro modelleri ile karşımıza çıkacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın