reklamı kapat

POPÜLER

Apple App Store iOS epic games

Apple App Store harcama rakamları, Play Store’u ikiye katladı

Teknoloji devi Apple, App Store üzerinden gündeme gelmeyi sürdürüyor. Bu sefer kötü değil firma için güzel bir haber ses getirdi.

Finbold tarafından yapılan analize göre kullanıcılar 2021’in ilk  yarısında Apple App Store içerisinde tam 41.5 milyar dolarlık harcama yaptı.

Aynı dönemde yani 2021’in ilk yarısında Android kullanıcıları ise Google Play Store’da 23.4 milyar dolar harcadı. Yani Apple bir kez daha harcama konusunda Google’ı geride bıraktı ve süreçte ciddi bir fark açıldı.

Eski raporlara göre kullanıcılar 2020’nin ilk yarısında App Store‘da 34 milyar dolar, 2019’un ilk yarısında ise 26.3 milyar dolar harcama yapmıştı.

Kullanıcılar 2020’nin ilk yarısında Play Store‘da ise 18 milyar dolar, 2019’un ilk yarısındaysa 14.3 milyar dolar harcama yapmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple eylül ayında birçok yeni ürün tanıtacak

Apple tarafına yönelik sağlam kaynaklardan Mark Gurman‘a göre eylül etkinliğinde ilk olarak tüm detaylarına aşağıda yer verdiğimiz iPhone 13 ailesi tanıtılacak.

Etkinlikte iPhone’lara ek olarak uzun zamandır merak edilen kablosuz kulaklık AirPods 3 ve iPad Pro tasarımını taşıyan iPad mini 6 da karşımıza çıkarılacak. Etkinlikte Apple Watch Series 7 akıllı saat modeli de yer alacak önemli ürünler arasında yer alıyor.

Etkinlikte yenilenmiş donanımı ile normal iPad’in de olacağı aktarılanlar arasında. Bu modelin temel ihtiyaçlara ve spesifik olarak öğrencilere odaklanacağı belirtiliyor. Etkinlikte şimdilik bunlar haricinde bir donanım duyurusu beklenmiyor.

Apple’ın etkinliği tam olarak 13 Eylül tarihinde yapması bekleniyor. Etkinlikte tanıtılacak ürünleri satışı ise ne zaman olacak bilinmiyor. Global çip krizi ve pandemi Apple’ı ve tedarikçilerini de ciddi şekilde etkiliyor.

Firma kasın ayında ise M1X işlemcili 14 inç ve 16 inç ekranlı MacBook Pro modelleri ile karşımıza çıkacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın