reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic Toughpad FZ-M1

Dünyanın en dayanıklı 7 inçlik tableti Türkiye’de

Söz konusu zorlu doğa ve çalışma koşulları olduğunda, Panasonic‘in “Tough” markalı dizüstü bilgisayar ve tabletlerinin eline su dökebilen pek fazla cihaz yok. Onlarca farklı sektörde kendine kullanım alanı bulan ürün ailesi genişlemeye de devam ediyor. Piyasadaki hakim trendi takip eden Panasonic, son olarak Toughpad tablet ailesine 7 inçlik bir üye ekledi. Boyutlarına aldanmayın, alışık olduğumuz Toughpad özelliklerinin tamamı FZ-M1 adını taşıyan bu küçük tablette de mevcut.

Panasonic Toughpad FZ-M1
FZ-M1, 7 inçlik tabletler arasında, 4’üncü nesil Core i5 işlemciyle çalışan ilk fansız tablet olma özelliğine sahip. Her türlü zorluğun üstesinden gelecek yeterlilikteki tablet, askeri standartlarda düşme, darbe, su, sıcaklık ve toz korumalı. 150 cm yükseklikten düşse de sorunsuz çalışan tablet, – 10 ile +50 derece sıcaklıkta çalışabiliyor. Bu da onu savunma, enerji, otomotiv, lojistik, sağlık, kamu gibi sektörler için vazgeçilmez yapıyor. Rakipsiz Toughpad, yalnızca 4,5 watt güç tüketen Core i5-4302Y vPro işlemcisi sayesinde çok az ısınıyor. Magnezyum alaşımlı gövdesi oluşan sıcaklığı dengeli bir şekilde dağıttığı için tablette herhangi bir ısınma sorunu da olmuyor.

FZ-M1, 4 GB RAM (8 GB opsiyonel) ve 128 GB SSD (256 GB opsiyonel) olarak geliyor. Panasonic’in küçük devinin 7 inçlik ekranının çözünürlüğü 1280×800 piksel. 500 cd/m² parlaklık sunan ekran bu sayede doğrudan güneş ışığı altında da sorunsuz okunabiliyor. Tabletin ekranı üzerindeki özel kaplama sayesinde, yağmur altında dahi ekranı kullanmak sorun olmuyor. Eklemekte yarar var, kapasitif ekran, eldivenle de kullanılabiliyor.

Panasonic Toughpad FZ-M1
FZ-M17in piyasadaki tüm tabletlerden ayrıldığı nokta isi sayısız kişiselleştirmeye imkan tanıması. Sektöre ve tableti almak isteyen şirketlerin taleplerine göre Panasonic birçok aksesuar seçeneği sunuyor. Kimlik onay işlemi için UHF RFID okuyucu, GPS, barkod okuyucu, tam boy USB 3.0, microSD, ethernet, mini-Serial gibi bağlantı ve aksesuarlar kullanıcıların taleplerine göre tablete entegre edilebiliyor. Mevcut piliyle 8 saat çalışabilen tabletin pili de değişitirilebiliyor. Daha büyük bir pille çok daha uzun süre çalışabiliyor hale geliyor.

Panasonic Toughpad FZ-M1
5 megapiksel arka, 2 megapiksel ön kameraya da sahip olan FZ-M1, Windows 8.1 Pro işletim sistemiyle geliyor. Tercihe göre Windows 7 yüklü olarak da satın alınabiliyor. Tabletin standart donanımlı versiyonunun fiyatı Avrupa’da 2.099 euradan başlıyor. Kurumsal müşterileri hedefleyen tabletin satışı önümüzdeki ay itibarıyla başlıyor.

Panasonic Toughpad FZ-M1
Panasonic Toughpad FZ-M1
Panasonic Toughpad FZ-M1