reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic’ten saha çalışanlarına mobil çözümler: Toughbook ve Toughpad

Panasonic, suya, düşmeye, titreşime ve toza dayanıklı yeni mobil PC ve tabletini İstanbul Cevahir Hotel‘de düzenlenen bir etkinlikte sergiledi. Özellikle kamu, hızlı tüketim, perakende, otomotiv, lojistik, sağlık ve acil servis gibi sektörlere yönelik geliştirilen ürünler, dayanıklılıkları ve pil ömürleriyle kesintisiz çalışma imkanını kullanıcılara sunuyor.

Türkiye’de uzun zamandır satışta olan Panasonic Toughbook ve son dört aydır satışta olan Toughpad‘ler tüm sektörlerde ilgi görüyor. Modele göre farklı derecelerde olmakla beraber ürünler suya, düşmeye, basınçlı titreşime karşı dayanıklı. Öte yandan güneş ışığı altında dahi okunabilir ekranları mevcut. Cihazların -20 ile 60 derece ya da –10 ila 50 derece ortalama sıcaklıklarda dahi çalışmayı sürdürebildiği belirtiliyor.

Intel Core i5 vPro işlemcilerinin kullanıldığı Toughbook‘lar, dizüstü bilgisayar ve tablet olarak kullanılabiliyor. Toughbook ailesinin amiral gemisi CF-31, yüzme havuzuna düşse bile çalışmasını sürdürebiliyor. 100 kilogram f basıncına, 1,8 metre yüksekliğe kadar düşmeye ve titreşimlere karşı da dayanıklı olan cihazda Windows 7 Professional işletim sistemi kullanılıyor.

Yüksek korumalı, katlanabilir ve dayanıklı mobil PC CF-AX2 ise Intel teknolojisini taşıyan dünyanın en hafif, kurumlara özel dayanıklı ve dönüştürülebilir Ultrabook ürünü olma özelliğiyle dikkat çekiyor. Sadece 1,1 kilogram ağırlığındaki cihaz hem dizüstü hem de tablet olarak kullanılabiliyor. Cihaz Windows 8 Pro işletim sistemi ile birlikte geliyor. CF-AX2, 76 cm yükseklikten serbest düşüşe ve 100 kg-f basınçlı titreşime dayanıklı.

Panasonic Toughpad
İnce ve hafif tasarıma sahip olan Toughpad‘ler ise Intel ya da ARM işlemci seçeneklerini bünyesinde barındırıyor. Dış kullanım için son derece dayanıklı olan ürünler, geniş bağlantı seçenekleriyle mobil saha çalışanlarının iş verimliliğini artırıyor. Android ile Microsoft Windows işletim sistemlerine sahip farklı modelleri bulunan Toughpad’ler tercihe bağlı olarak 7 inç (yalnızca Android) ya da 10 inç ekran boyutu seçenekleri yer alıyor. Toughpad ailesinin önemli üyesi olan FZ-G1, IPS ekranlı ilk tamamen dayanıklı Windows 8 tableti olma özelliğine sahip.