reklamı kapat

POPÜLER

Panasonic Toughbook CF-20

Panasonic’ten tam dayanıklı ayrılabilir dizüstü bilgisayar

Panasonic, dünyanın ilk tam dayanıklı ayrılabilir dizüstü bilgisayarı Toughbook CF-20’yi Türkiye’de satışa sunuyor. Kurumsal kullanıcılara hitap eden Toughbook CF-20, Windows 10 Pro işletim sistemine sahip ilk tam dayanıklı Toughbook olma özelliğine sahip.

Panasonic Toughbook ürün ailesinin 6’ncı nesil Intel CoreT vProT işlem teknolojili ilk üyesi olan bilgisayarda eldivenle kullanıma uygun dokunmatik ekran bulunuyor. Altı farklı çalışma moduna sahip Panasonic Toughbook CF-20’nin çok çeşitli kurumsal kullanım alanları yer alıyor. Dizüstü bilgisayar ve tablet haricinde sunum modunda da kullanılabilen cihaz, dahili taşıma kulbunun kullanımıyla duvara asılabiliyor ya da taşıma esnasında kullanıcının kolu üzerine sabitlenebiliyor. Araç modu ise cihazın hareket halindeki bir araçta tam işlevsellikle kullanılabilmesine imkân tanıyor.

Panasonic Toughbook CF 20
Cihazın hedeflediği sektörler ve profesyoneller arasında arasında sigorta, filo yönetimi, araç kiralama, saha çalışanları, bakım ve servis teknisyenleri, telekomünikasyon çalışanları, kamu kurumları, savunma sanayi ve acil servisler yer alıyor. 10 parmak kapasitif çoklu dokunmatik WUXGA ekranı 1920 x 1200 piksel çözünürlük sunan bilgisayarda Intel Core m5-6Y57 vProTM işlemci (4MB önbellek, 1.1GHz ila 2.8 GHz arası, Intel Turbo Boost Teknolojisi), fansız tasarım, Intel HD Graphics 515, 8 GB RAM ve 256 GB SSD gibi özellikler bulunuyor. 2 megapiksel web kamera, 8 megapiksel arka kamera ve 4G LTE ise cihazın diğer özellikleri arasında.

Magnezyum gövdenin yanında IP65 ve MIL-STD 810G dereceli sertifikalarıyla oldukça dayanıklı olan cihaz dizüstü modunda 1,76 kilogram, tablet modunda 950 gram ağırlığında. Panasonic Toughbook CF-20 standart üç yıllık garantisiyle Ocak ayında satışta olacak.

YORUMLAR